Teisinga būtų sakyti, kad “feeder” (šėryklinio) jauko sudėtis vargu ar skiriasi nuo jauko, naudojamo plūdinėje žvejyboje. Keičiasi tik jauko pateikimo ar pristatymo būdas – šis jaukas skirtas dugninei žvejybai žvejojant su šėrykle. Pagrindinės šėryklinio jauko subtilybės yra fiziniai parametrai: tankis, purumas, klampumas ir kt. Reikalinga konsistencija pasirenkama atsižvelgiant į žvejybos sąlygas: puri - ežerui ar silpnai srovei, tanki ir sunki – žvejybai greitoje tėkmėje. Bet koks jaukas susideda iš kelių dalių, ne išimtis ir šęryklinis:
Bazinis mišinys - jauko pagrindas - birus ir sunkus turintis surišančių (lipdančių) elementų
Pėdsaką formuojantis mišinys – skleidžia debesėlio ar kolonos drumstą pėdsaką taip pritraukdamas žuvis
Sužadinantis ir sudominantis faktorius – skoninės ir struktūrinės savybės (jauko sudėtyje esantys spalvoti trupiniai mažas žuvis baido, o dideles sudomina), saldus, sūrus ar rūgštus skonis sužadina apetitą
Aromatinis faktorius – kvapas sklinda kartu su pėdsaką formuojančiu mišiniu pritraukdamas žuvis iš didelio nuotolio, o taip pat puikiai kvepia pagrindinė jauko masė.
Maistingoji gyvulinės kilmės dalis – uodo trūklio, muses lervos, karpyti sliekai, apsiuvos, konservuoti kukurūzai ir pan. sužadina apetitą ir ilgesnį laiką išlaiko žuvį šėrimo zonoje.
iš jauko sudedamųjų dalių pavadinimų aišku, kokią pagrindinę funkciją atlieka jose esančios medžiagos. Remiantis šiais komponentais, šėryklinis jaukas paruošiamas dugninei žvejybai naudojant šėrykles.
Pirmiausia sausas jauko mišinys maišomas ir drėkinamas kibire palaipsniui įpilant vandens ir kruopščiai sumaišant. Gautas mišinys neturėtų būti per šlapias ir labiai lipnus, nes dideliais lipnaus jauko gabalėliais žuvis greitai pasisotins ir nekreips dėmesio į jūsų masalą esantį ant kabliuko., Po šios procedūros leidžiama jaukui išbrinkti, tai užtrunka 15-20 min, praėjus šiam laikui jauko mišinys sugers dalį drėgmės ir jį reikės papildomai sudrėkinti ir sumaišyti antrą kartą. Jauko priedai ir aromatizuojančios medžiagoms pridedami jauką drėkinant antrą kartą, o gyvulinės kilmės maistingoji jauko dalis pridedama pačioje jauko paruošimo pabaigoje. Labai svarbu tinkamai sumaišyti ir sudrėkinti jauką kurio konsistencija atitiktų žvejybos sąlygų keliamus reikalavimus o kad jaukas neišdžiūtų ir neprarastų patrauklumo, žvejybos metu būtina periodiškai jį sudrėkinti ir vėl sumaišyti.
Mūsų parduotuvėse galite įsigyti daug priedų jaukui ir praturtinti bei tinkamai subalansuoti jį pridedant papildomų komponentų ar aromatų ir lieka tik vienas dalykas – važiuoti prie vandens, tobulai įvaldyti jaukinimo techniką ir gaudyti žuvį.
Platus įvairių feeder (šėryklinių) jaukų pasirinkimas visiems dugninės žvejybos būdams, įsigykite norimą jauką internetu arba atvykite į mūsų parduotuves.