Vykdydami ES direktyvos dėl privatumo ir elektroninių ryšių reikalavimus, pranešame, jog svetainėje naudojame slapukus norėdami suasmeninti turinį ir skelbimus, kad teiktume visuomeninės medijos funkcijas ir galėtume analizuoti savo srautą. Informaciją apie tai, kaip naudojatės svetaine, bendriname su visuomeninės medijos, reklamavimo ir analizės partneriais. Daugiau informacijos

Supratau

Sukrės

Besisukančios blizgės – sukrės

Nuo pat spiningavimo žvejybos atsiradimo pradžios yra vienas populiariausių masalų. Jos naudojamos įvairioms plėšrioms žuvims - ypač ešeriams ir lydekoms žvejoti. Konstrukciškai šis masalas yra labai paprastas -  tai vielinis strypelis su trišakiu kabliuku, apie kurį sukasi metalinis lapelis, suktis jis pradeda...

Besisukančios blizgės – sukrės

Nuo pat spiningavimo žvejybos atsiradimo pradžios yra vienas populiariausių masalų. Jos naudojamos įvairioms plėšrioms žuvims - ypač ešeriams ir lydekoms žvejoti. Konstrukciškai šis masalas yra labai paprastas -  tai vielinis strypelis su trišakiu kabliuku, apie kurį sukasi metalinis lapelis, suktis jis pradeda užmestas į vandenį, veikiamas jo pasipriešinimo traukiant. Norint pagreitinti sukriukės skendimą ji pasunkinama ant strypelio montuojant tam tikrą, dažniausiai žalvarinę, šerdį. Pasunkinta sukriukė tuo pačiu įgauna geresnes balistines savybes, dėl ko ją galima užmesti žymiasi toliau bei apžvejoti gilesnius vandens sluoksnius. Labai didelis skirtumas tarp sukriukės ir daugelio kitų rūšių dirbtinių masalų yra tas, kad ji visai neimituoja tikros žuvelės judesių, ji net ir neatrodo kaip maža žuvelė ar bet koks kitas natūralus plėšrių žuvų maistas. Nepaisant to, šio masalo veiksmingumą sunku nuginčyti - daugeliu atvejų jis suteikia dar geresnių rezultatų nei vobleriai ar kiti masalai. Sukriukės kibumo sėkmės paslaptis yra ta, kad traukimo metu lapelio sukimasis sukuria labai aiškų akustinį efektą. Plėšri žuvis pajunta vibracijos dažnį specialiais šoninės linijos jutimo organais kurie suteikia daug daugiau informacijos nei akys, šis vibracinis garsas sklinda vandenyje dideliu atstumu, o žuvis į tai atkreipia dėmesį iš tolo, susidomi ir atakuoja masalą. Pasak mokslininkų, net visiškai akla lydeka, gali metų metus medžioti būtent dėl ​​šių jutimo organų - šoninių linijų - savotiško natūralaus radaro analogo. Sukriukes pagal dyddį priimta numeruoti didėjimo tvarka nuo 0 iki 6 dydžio, kai kurie gamintojai gamina 00 ar 7-8 dydžio sukres. Kuo didesnis skaičius, tuo didesnis masalas. Paprastai tai nurodoma ant pakuotės, o dauguma gamintojų numerį nurodo ant masalo lapelio vidinės ar išorinės pusės.

Konstrukcinės ypatybės

Kaip jau minėta, sukriukė konstrukciškai yra labai paprastas masalas, vielinis strypelis yra pasunkintas šerdimi, galuose susuktas į dvi kilpas - prie vienos (priekinės) montuojamas lapelis per specialų suktuką ir metaliniai rutuliukai sumažinantys trintį, o galinė kilpa susukama uždėjus trišakį kabliuką. Aukštos kokybės sukriukė dar skiriasi tuo, kad tarp suktuko ant kurio sumontuotas lapelis ir metalinės šerdies yra dedamas papildomas rutuliukas ir kūgis, kurie atlieka guolio vaidmenį, siekiant dar labiau sumažinti trintį į ašį lapelio sukimosi metu. Yra ir paprastesnių sprendimų be lapelį laikančio suktuko - tokiu atveju lapelis tiesiog montuojamas tiesiai ant sukriukės ašies jame padarant nedidelę skylutę. Kai kuriais atvejais ši konstrukcija gali būti pranašesnė, tačiau jos sukimosi kampas yra fiksuotas, ir tai reikėtų prisiminti renkantis tokio modelio sukriukę. Tokio tipo masalas, patekęs į vandenį nuo pat pirmųjų sekundžių pradeda lėtą skendimą, skęsta ne vertikaliai, o sukasi didele spirale, tarsi planiruodamasis, o lapelis atlieka „parašiuto“ funkciją. Šias sukriukės  geriausia naudoti labai apžėlusiose vandens telkiniuose kur įprastinius pravedimus atlikti sunku, nes langas be augmenijos gali būti gana mažas, bet to visiškai pakanka žvejybai tokio tipo sukriuke. Yra dar viena įprastų  sukriukių atmaina vadinama tandemais, kai ant vienos ašies sumantuojami du lapeliai. Šie lapeliaiai būna skirtingo dydžio ir sukasi skirtingu sukimosi greičiu - natūraliai tai lemia gerą dviejų skirtingų dažnių akustinį efektą. Taip pat tandemais vadinamos sukriukės su įprastu lapeliu kartu sumontuotos su silikonine žuvele ar musele ant trišakio, tokie kombinuoti, solidaus dydžio masalai yra labai veiksmingi gaudant dideles žuvis, ypač lydekas. Visas sukriukes klasifikuoti priimta pagal du pagrindinius kriterijus - lapelio formą ir pasunkinimo pobūdį.

Klasifikacija pagal lapelio formą

Pagal lapelio formą sukriukės suskirstomos į tris pagrindines grupes (šį suskirstymą prieš daugelį metų pasiūlė diysis masalų gamintojas „Mepps“ iš Prancūzijos). Šios trys grupės vadinamos - „Aglia“, „Comet“ ir „Long“. Turite žinotiti, kad sukriukės sliriasi ne tik lapelio forma, bet ir jo sukimosi kampu, nuo kurio tiesiogiai priklauso masalo skendimo greitis ir akustinės vibracijos dažnis. Sukriukės kurių lapelis pritvirtintas prie ašies per jame išgręžtą skylitę neturi tokio aiškios klasifikacijos pagal lapelio formą, nes sukimosi kampą galima lengvai pasikeisti daugiau ar mažiau palenkus lapelio tvirtinimo vietą.

  • „Aglia“ – platus, suapvalintos formos lapelis, ašies atžvilgiu sukasi nutolęs 60 laipsnių kampu, tai didelis kampas labai sulėtinantis pravedimo greitį, šio tipo masalai naudojami stovinčio vandens telkiniuose ir žvejybai vandens paviršiniuose sluoksniuose. Taip pat šio tipo lapelio sukriukės naudojamos žvejybai upėse su nedidelėje srove ir kmenuotu dugnu. Nepaisant santykinio judėjimo lėtumo, toks masalas žuvims yra aiškiai matomas ir labai patrauklus, ypač viršutiniuose vandens sluoksniuose. Visos lašišiniės žuvys ją puikiai atakuoja (masalai  upėtakiams visada gaminami pagal „Aglia“ lapelio formą), taip pat įvairaus dydžio lydekos ir ešeriai.
  • „Comet“ tipo lapelis yra šiek tiek panašus į „Aglia“, bet kiek ovalesnis, labiau ištęstas - pailgesnis, ir jis sukasi mažesniu kampu - nuo 40 iki 50 laipsnių. Ši konstrukcija masalui leidžia greitai skęsti ir puikiai tinka  žvejybai visuose vandens hirizonto lygiuose, gylyje nuo paviršiaus iki 5 metrų ir dar daugiau. Tarp ekspertų, būtent tokios lapelio formos sukriukės yra laikomos universaliausiomis ir tinkamiausiomis bet kokiems pravedimams, jomis žvejojama visų tipų vandens telkiniuose ir sugaunamos ko gero visos įmanomos sugauti plėšriosios žuvys.
  • "Long" tipo lapeliaii yra labai pailgi ir siauri, sukasi mažu, 30 laipsnių kampu, išvaizda ryškiai skiriasi nuo kitų dviejų tipų. Ši lapelio forma suteikia sukriukei minimalų pasipriešinimą vandens srauto slėgiui, tačiau dėl to ji sukasi žemu dažniu. Lapelis „įsijungia“ ypač greitai ir yra skirtas lėtam pravedimui. „Long“ tipo sukriukių naudojimo sritis yra gana specializuota - tai žvejyba greitoje srovėje ir priedugnės zonoje. Dažniausiai tokie sukriukėsi naudojami medžiojant salatį srovėje  ar sterką kuris teikia pirmenybę gyvenimui pačiame dugne. Lydeka taip pat gerai reaguoja į šiuos žemo dažnio virpesius, kuriuos sukuria tokios sukriukės.

Klasifikavimas pagal pasunkinimą

Sukriukės pasunkinimas yra būdas padaryti ją sunkesne.Paprastai sukriukės yra pasunkinamos dviem būdais: išdėstant jos pasunkinimą prieš lapelį arba už jo. Tai vadinama priekiniu arba galiniu pasunkinimu. Šis parametras yra labai svarbus renkantis masalą - jis daro didelę įtaką žvejybai ir yra pasirenkamas konkrečiam žvejybos būdui. Taigi, priekyje pasunkintos sukriukės (dar vadinamos džiginėmis), dažnai turi nuimamą svarelį, kurį greitai galima pakeisti kitu, ir taip keisti masalo svorį. Galima ir visai nuimti svarelį - tokia sukriukė vadinama nepasunkinta ir, kartais ji naudojama tam tikromis žūklės sąlygomis. Yra ir sukriukių su fiksuotu tokio tipo pasunkinimu kurį nuimti ir pakeisti kitu  nėra taip paprasta, taip pasunkintos sukriukės yra tinkamiausios žvejybai dideliuose gyliuose. Jas galima pravesti įvairiu tempu, nuo lėto ir vienodo iki trūkčiojančio-laipluoto (džiginio). Vidurinėse ir priedugnės zonose  tokie masalai veikia geriausiai, be to, juos nesunku  toli užmesti. Tačiau žymiai populiaresnės yra sukriukės su užpakaliniu  pasunkinimu, kuris visada yra fiksuotas ir nuimti ar pakeisti jį kitu neišardžius sukriukės negalima. Žinoma, užmetimo nuotoliu jos šiek tiek prastesės, tačiau universalesnes savo panaudojimo galimybėmis. Tokiomis sukriukėmis galima žvejoti nuo kranto ar iš valties, praktiškai įmanoma pagauti visas plėšrias ar pusiau plėšrias žuvis. Jei tinkamai pasirinksite tokio masalo dydį (pagal numerį) ir svorį, tam tikromis žūklės sąlygomis ir tam tikrame vandens telkinyje, jis atneš labai solidžių laimikių. Kalbant apie nepasunkintas  sukriukes ar visiškai mažus jų numerius (00; 0 1), - jos dažniausiai naudojamos vadinamojoje ultralengvoje žvejyboje spiningu, kur naudojami specialūs ultralengvi spininginiai meškerykočiai ir labai delikati, visa, šiam žūklės stiliui reikalinga įranga pagrindinis tokių sukriukių trūkumas – nedidelis užmetimo nuotolis.

Platus blizgių  sukriukių pasirinkimas, išsirinkite reikiamą sukriukę internetu arba atvykite į mūsų parduotuves.

2 spalvos

Sukrės

Besisukanti blizgė (sukriukė) GEPARD-GH  Nr.4 32gr Išbandytų spinnerių serija su pritvirtinta svorio galvute. Rekomenduojama visais sezono laikais lydekoms ir ešeriams gaudyti.

Kaina 1,90 €

Sukrės

Sukrė Fladen Loket 9g Savo žuvimi primenančiu kūnu ir besisukančiais ašmenimis šis masalas vilioja daugumą plėšriųjų rūšių. Tai labai veiksminga žuvų, tokių kaip lydekos, ešeriai ir lydekos, ypač upėtakių žvejyboje.

Kaina 3,20 €

Sukrės

Sukriukė  Robinson PANTHER Nr.1 3gr. Efektyvi tiek pasroviui,tiek ir prieš srovę. Universalus jaukas daugeliui rūšių plėšrūnų, įskaitant lydekas, upėtakius, ešerius, paprastuosius upėtakius, šapalus ir dar daugelį kitų žuvų.

Kaina 1,30 €

Sukrės

Sukriukė  Robinson PANTHER Nr.2 6g Efektyvi tiek pasroviui,tiek ir prieš srovę. Universalus jaukas daugeliui rūšių plėšrūnų, įskaitant lydekas, upėtakius, ešerius, paprastuosius upėtakius, šapalus ir dar daugelį kitų žuvų. 

Kaina 1,30 €

Sukrės

Sukriukė Robinson PANTHER Nr.3 8g Efektyvi tiek pasroviui,tiek ir prieš srovę. Universalus jaukas daugeliui rūšių plėšrūnų, įskaitant lydekas, upėtakius, ešerius, paprastuosius upėtakius, šapalus ir dar daugelį kitų žuvų.

Kaina 1,40 €

Sukrės

Sukriukė  Robinson PANTHER Nr.4 12gr. Efektyvi tiek pasroviui,tiek ir prieš srovę. Universalus jaukas daugeliui rūšių plėšrūnų, įskaitant lydekas, upėtakius, ešerius, paprastuosius upėtakius, šapalus ir dar daugelį kitų žuvų.

Kaina 1,50 €

Sukrės

Sukriukė Robinson TIGER Nr.3  8gr.  Vienas iš efektyviausių spiningo jaukų, provokuoja kibimą, tinkantis visoms plėšrioms žuvims mūsų vandenyse.

Kaina 1,30 €

Sukrės

Sukriukė Robinson TIGER Nr.1 3,5g Vienas iš efektyviausių spiningo jaukų, provokuoja kibimą, tinkantis visoms plėšrioms žuvims mūsų vandenyse.

Kaina 1,30 €

Sukrės

Sukriukė Robinson TIGER Nr.4 12gr.  Vienas iš efektyviausių spiningo jaukų, provokuoja kibimą, tinkantis visoms plėšrioms žuvims mūsų vandenyse.

Kaina 1,40 €
2 spalvos

Sukrės

Besisukanti blizgė (sukriukė) GEPARD-GH  Nr.1 11gr Išbandytų spinnerių serija su pritvirtinta svorio galvute. Rekomenduojama visais sezono laikais lydekoms ir ešeriams gaudyti.

Kaina 1,60 €
2 spalvos

Sukrės

Besisukanti blizgė (sukriukė) GEPARD-GH  Nr.2 15gr Išbandytų spinnerių serija su pritvirtinta svorio galvute. Rekomenduojama visais sezono laikais lydekoms ir ešeriams gaudyti.

Kaina 1,80 €
2 spalvos

Sukrės

Besisukanti blizgė (sukriukė) GEPARD-GH  Nr.3 21gr Išbandytų spinnerių serija su pritvirtinta svorio galvute. Rekomenduojama visais sezono laikais lydekoms ir ešeriams gaudyti.

Kaina 1,90 €

Sukrės

Sukriukė Robinson SCALE Nr.3  11,5gr.  Sukriukės lapelis gofruoto paviršiaus. Labai efektyvus upėtakiams, šapalams, ešeriams, ir lydekas.

Kaina 1,45 €

Sukrės

Sukriukė Robinson SCALE Nr2  8gr. Sukriukės lapelis gofruoto paviršiaus. Labai efektyvus upėtakiams, šapalams, ešeriams, ir lydekas.

Kaina 1,30 €

Sukrės

Sukriukė Robinson SCALE Nr.4 18gr.  Sukriukės lapelis gofruoto paviršiaus. Labai efektyvus upėtakiams, šapalams, ešeriams, ir lydekas.

Kaina 1,50 €

Sukrės

Sukriukė Robinson SONIC Nr.2 6gr.  Sukriukės lapelis gofruoto paviršiaus. Labai efektyvus upėtakiams, šapalams, ešeriams, ir lydekas.

Kaina 1,70 €

Sukrės

Sukriukė Robinson SONIC Nr.3 10gr. Žvejojant vandens telkinyje pradeda skleisti garso efektą, kuris pritraukia plėšrias žuvis, net iš santykinai didelių atstumų. 

Kaina 1,80 €

Sukrės

Sukriukė Robinson TIGER Nr.2  6gr.  Vienas iš efektyviausių spiningo jaukų, provokuoja kibimą, tinkantis visoms plėšrioms žuvims mūsų vandenyse.

Kaina 1,30 €

Filtruoti pagal

Kaina
Gamintojai
Daugiau Mažiau
Spalva
Svoris, g
Filtruoti