Filtruoti:

Įjungti filtrai

Graibštai

Turėti graibštą ar jo neturėti, kiekvienas nusprendžia pats, bet jei žvejyba yra mėgstamiausia pramoga ir žvejojate vandens telkiniuose, kuriuose yra pačių įvairiausių kranto ruožų, tada jūs žinote, kad kartais nepavyksta išvengti sugautos žuvies praradimų, kad ir kokie solidūs yra jūsų įgūdžiai, o  tai ypač apmaudu, kai prarandami išties solidū...

Turėti graibštą ar jo neturėti, kiekvienas nusprendžia pats, bet jei žvejyba yra mėgstamiausia pramoga ir žvejojate vandens telkiniuose, kuriuose yra pačių įvairiausių kranto ruožų, tada jūs žinote, kad kartais nepavyksta išvengti sugautos žuvies praradimų, kad ir kokie solidūs yra jūsų įgūdžiai, o  tai ypač apmaudu, kai prarandami išties solidūs egzemplioriai. Taigi kokie yra populiariausi žvejybiniai graibštai ir kokį vertėtų įsigyti.

Graibšto sandara labai paprasta: jį sudaro rankena ir galva (t.y. lankas ar rėmas su tinklu). Nepaisant akivaizdaus dizaino paprastumo graibštų yra daugybė tipų ir formų. Kodėl jų reikia tiek daug, suprasite tik pradėję jais naudotis,  kai susidursite su tuo, kad ne visada graibštas yra vienodai efektyvus. Reikalas yra tas, kad skirtingos konstrukcijos graibštai yra tinkami naudoti skirtingomis žvejybos sąlygomis, naudojant skirtingus žvejybos įrankiui ir būdus ir labai priklauso nuo žvejojamos žuvies matmenų.

Graibštoo rankena gali būti įvairaus ilgio, viendalė arba kelių segmentų: sustumiama ar išardomama. Ištisos viendalės naudojamos rečiau, nes ilgos rankenos yra nepatogios transportuojant, o trumpos - tinkamos tik žvejybai iš valties ar nuo žvejybinio tiltelio. Segmentinės rankenos yra teleskopinės (sustumiamos) ir sujungiamos (štekerinės) kai rankenos dalys sujungiamos įkišant viemą į kitą. Teleskopinė rankena tarp jungčių fiksuojama srieginiais plastikiniais fiksatoriais, kurių pagalba galima nusistatyti reikiamą graibšto ilgį atitinkamtį žvejybos sąlygas.

Sujungiamoji (štekerinė) jungtis yra tvirtesnė, todėl patikimesnė. Rankenos gaminanos iš lengvųjų metalų ar jų lydinių, anglies pluošto ar kompozicinių medžigų  yra legvos ir tvirtos. Ilgis parenkamas atsižvelgiant į vyraujančias žvejybos sąlygas. Žvejojant apaugusiuose vandens augalija ar statčius krantus turinčiuose vandens telkiniuose reikia graibšto su ilgesne  rankena. Paprastai rankenos ilgis parenkamas pagal santykį 2/3 lyginant su naudojamos meškerės ilgiu, tačiau atminkite, tai. kad kuo ilgesnė graibšto rankena, tuo sunkiau jį  valdyti. Taigi bandykite ir išsirinkite graibštą kuris jums patogiausias.

Graibšto galva gali būti įvairių formų, tačiau populiariausios yra apvalios, stačiakampės ir trikampės galvos, jos gaminamos iš lengvų metalų ar jų lydinio,  gali būti gaminamos ir iš kitų  medžiagų, tačiau renkantis graibštą pirmenybė teikite būtent graibštams su galvomis iš aukščiau mintų medžiagų. Prsiijungimui prie rankenos galva turi tvirtinimo elementą srieginės įvorės ar fiksavimo mechanizmo pavidale. Prie graibšto galvos lanko  tvirtinams tinklelis gali būti pagamintas iš monofilamentinio valo, kaproninio ar nailoninio ar impregnuotos specialios virvelės tinklelio. Kiekviena medžiaga turi savo privalumų ir trūkumų. Tinkleliai iš valo neįgeria gleivių ir kvapo, yra lengvai valomi ir greitai džiūsta, kita vertus, didelė lydeka gali jį lengvai perkąsti, o į tradiciškai dideles tinklelio akis įsipainioja šėryklės ir sistemėlės, todėl jų nemėgsta dugninėmis žvejojantys žvejai. Tinkliniai iš tinklinio audinio ir mažaakiai tinklelia iš valo yra tinkami bet kuriai žuvejybai ir tarnauja pakankamai ilgai. Gamintojai juos rekomenduoja gaudant taikias žuvis, o „žilkinius“i - plėšrūnams, bet vėlgi viskas yra gana sąlygiška.

Teigima, kad apvalus graibštas labiau tinka gaudant vidutinio dydžio žuvis, o trikampiai tinkamesni gaudant  dideles, taip pat kaip ir stačiakampiai ar trapeciniai. Šis skirstymas yra gana sąlygiškas, tačiau patyrę žvejai tvirtina, kad stambias ir stiprias žuvis lengviau įvesti būtent į minėtų formų graibštus. Na, o jei ant graibšto  yra plūdės, tada jį galima pasiguldyti šalia ant vandens, ir jis nenuskęs, tai labai patogu, kai jūs žvejojate vieni, be partnerio. Su graibšto tinklo gyliu viskas aišku: mažas ir vidutines žuvis galima ištraukti negiliu tinklu, o žvejojant didesnes prireiks gilesnio tinklo. Tiesiog atminkite, kad didelė žuvis gali užkibti bet kuriuo momentu, todėl visada būkite pasiruošę.

Karpinis graibštas paprastai turi didelė trikampio formos gakvą ir galingą rankeną, kurios standartinis ilgis yra 1,8 m (6 pėdos), matyt, dėl to, kad Anglija yra karpių žūklės gimtinė, iš ten  ir kilęs toks standartas. Geruose, brangiuose  modeliuose rankena yra pagaminta iš anglies pluošto ir padengta specialia neslystančia danga. Graibšto galvos tinklelis yra toks gilus, kad didelė žuvis ten telpa puikiai, tinklelis pagamintas iš minkšto tinklinio audinio su  mažomis akutėmis, jis nežaloja žuvų, kurios dažnai sugaunamos žvejybos varžybose ir dažniausiai paleidžiamos atgal. Minkštame tinkle žuvis greičiau nusiramina, nepakenkdama sau. Norint sumažinti karpinio graibšto tinklo apimtį ir palengvinti jo valdymą ir manevravimą vandenyje, tinklelio galą galima pritvirtinti specialiu spaustuku prie graibšto koto, veikamas žuvies svorio spaustukas akimirksniu paleidžia tinklą. Jei graibštas turi plūdės, tada jį galima padėti šalia, tiesiai ant vandens, taip atlaisvinant rankomis  didelio karpio ištraukimui. Žvejojant naktį, šviečiantys elementai, pritvirtinti ant graibšto, padės jį greitai rasti ir užtikrintai į jį įvesti sužvejotą karpį. Natūralu, kad visi karpinio graibšto elementai ir jų tvirtinimo taškai turi būti stiprūs ir patikimi, tada graibštas tarnaus jums ištikimai ilgus metus.

Reikia paminėti ir trumpakočius (teniso raketės formos) graibštus, jie naudojami muselinėje žvejyboje ar spiningaujant, tai labai patogūs graibštai, konkrečiai skirti kai žvejojama įsibridus. Gaminami iš legvųjų metalų, bet yra ir  klasikinių – pagamintų iš klijuoto medžio.

Platus įvairių graibštų pasirinkimas, išsirinkite internetu arba užsukite į mūsų parduoituves.

Daugiau
puslapyje