Vykdydami ES direktyvos dėl privatumo ir elektroninių ryšių reikalavimus, pranešame, jog svetainėje naudojame slapukus norėdami suasmeninti turinį ir skelbimus, kad teiktume visuomeninės medijos funkcijas ir galėtume analizuoti savo srautą. Informaciją apie tai, kaip naudojatės svetaine, bendriname su visuomeninės medijos, reklamavimo ir analizės partneriais. Daugiau informacijos

Supratau

Graibštai

Turėti graibštą ar jo neturėti, kiekvienas nusprendžia pats, bet jei žvejyba yra mėgstamiausia pramoga ir žvejojate vandens telkiniuose, kuriuose yra pačių įvairiausių kranto ruožų, tada jūs žinote, kad kartais nepavyksta išvengti sugautos žuvies praradimų, kad ir kokie solidūs yra jūsų įgūdžiai, o  tai ypač apmaudu, kai prarandami išties solidūs egzemplioriai. Taigi kokie...

Turėti graibštą ar jo neturėti, kiekvienas nusprendžia pats, bet jei žvejyba yra mėgstamiausia pramoga ir žvejojate vandens telkiniuose, kuriuose yra pačių įvairiausių kranto ruožų, tada jūs žinote, kad kartais nepavyksta išvengti sugautos žuvies praradimų, kad ir kokie solidūs yra jūsų įgūdžiai, o  tai ypač apmaudu, kai prarandami išties solidūs egzemplioriai. Taigi kokie yra populiariausi žvejybiniai graibštai ir kokį vertėtų įsigyti.

Graibšto sandara labai paprasta: jį sudaro rankena ir galva (t.y. lankas ar rėmas su tinklu). Nepaisant akivaizdaus dizaino paprastumo graibštų yra daugybė tipų ir formų. Kodėl jų reikia tiek daug, suprasite tik pradėję jais naudotis,  kai susidursite su tuo, kad ne visada graibštas yra vienodai efektyvus. Reikalas yra tas, kad skirtingos konstrukcijos graibštai yra tinkami naudoti skirtingomis žvejybos sąlygomis, naudojant skirtingus žvejybos įrankiui ir būdus ir labai priklauso nuo žvejojamos žuvies matmenų.

Graibšto rankena gali būti įvairaus ilgio, viendalė arba kelių segmentų: sustumiama ar išardomama. Ištisos viendalės naudojamos rečiau, nes ilgos rankenos yra nepatogios transportuojant, o trumpos - tinkamos tik žvejybai iš valties ar nuo žvejybinio tiltelio. Segmentinės rankenos yra teleskopinės (sustumiamos) ir sujungiamos (štekerinės) kai rankenos dalys sujungiamos įkišant viemą į kitą. Teleskopinė rankena tarp jungčių fiksuojama srieginiais plastikiniais fiksatoriais, kurių pagalba galima nusistatyti reikiamą graibšto ilgį atitinkamtį žvejybos sąlygas.

Sujungiamoji (štekerinė) jungtis yra tvirtesnė, todėl patikimesnė. Rankenos gaminanos iš lengvųjų metalų ar jų lydinių, anglies pluošto ar kompozicinių medžigų  yra legvos ir tvirtos. Ilgis parenkamas atsižvelgiant į vyraujančias žvejybos sąlygas. Žvejojant apaugusiuose vandens augalija ar statčius krantus turinčiuose vandens telkiniuose reikia graibšto su ilgesne  rankena. Paprastai rankenos ilgis parenkamas pagal santykį 2/3 lyginant su naudojamos meškerės ilgiu, tačiau atminkite, tai. kad kuo ilgesnė graibšto rankena, tuo sunkiau jį  valdyti. Taigi bandykite ir išsirinkite graibštą kuris jums patogiausias.

Graibšto galva gali būti įvairių formų, tačiau populiariausios yra apvalios, stačiakampės ir trikampės galvos, jos gaminamos iš lengvų metalų ar jų lydinio,  gali būti gaminamos ir iš kitų  medžiagų, tačiau renkantis graibštą pirmenybė teikite būtent graibštams su galvomis iš aukščiau mintų medžiagų. Prsiijungimui prie rankenos galva turi tvirtinimo elementą srieginės įvorės ar fiksavimo mechanizmo pavidale. Prie graibšto galvos lanko  tvirtinams tinklelis gali būti pagamintas iš monofilamentinio valo, kaproninio ar nailoninio ar impregnuotos specialios virvelės tinklelio. Kiekviena medžiaga turi savo privalumų ir trūkumų. Tinkleliai iš valo neįgeria gleivių ir kvapo, yra lengvai valomi ir greitai džiūsta, kita vertus, didelė lydeka gali jį lengvai perkąsti, o į tradiciškai dideles tinklelio akis įsipainioja šėryklės ir sistemėlės, todėl jų nemėgsta dugninėmis žvejojantys žvejai. Tinkliniai iš tinklinio audinio ir mažaakiai tinklelia iš valo yra tinkami bet kuriai žuvejybai ir tarnauja pakankamai ilgai. Gamintojai juos rekomenduoja gaudant taikias žuvis, o „žilkinius“i - plėšrūnams, bet vėlgi viskas yra gana sąlygiška.

Teigima, kad apvalus graibštas labiau tinka gaudant vidutinio dydžio žuvis, o trikampiai tinkamesni gaudant  dideles, taip pat kaip ir stačiakampiai ar trapeciniai. Šis skirstymas yra gana sąlygiškas, tačiau patyrę žvejai tvirtina, kad stambias ir stiprias žuvis lengviau įvesti būtent į minėtų formų graibštus. Na, o jei ant graibšto  yra plūdės, tada jį galima pasiguldyti šalia ant vandens, ir jis nenuskęs, tai labai patogu, kai jūs žvejojate vieni, be partnerio. Su graibšto tinklo gyliu viskas aišku: mažas ir vidutines žuvis galima ištraukti negiliu tinklu, o žvejojant didesnes prireiks gilesnio tinklo. Tiesiog atminkite, kad didelė žuvis gali užkibti bet kuriuo momentu, todėl visada būkite pasiruošę.

Karpinis graibštas paprastai turi didelė trikampio formos gakvą ir galingą rankeną, kurios standartinis ilgis yra 1,8 m (6 pėdos), matyt, dėl to, kad Anglija yra karpių žūklės gimtinė, iš ten  ir kilęs toks standartas. Geruose, brangiuose  modeliuose rankena yra pagaminta iš anglies pluošto ir padengta specialia neslystančia danga. Graibšto galvos tinklelis yra toks gilus, kad didelė žuvis ten telpa puikiai, tinklelis pagamintas iš minkšto tinklinio audinio su  mažomis akutėmis, jis nežaloja žuvų, kurios dažnai sugaunamos žvejybos varžybose ir dažniausiai paleidžiamos atgal. Minkštame tinkle žuvis greičiau nusiramina, nepakenkdama sau. Norint sumažinti karpinio graibšto tinklo apimtį ir palengvinti jo valdymą ir manevravimą vandenyje, tinklelio galą galima pritvirtinti specialiu spaustuku prie graibšto koto, veikamas žuvies svorio spaustukas akimirksniu paleidžia tinklą. Jei graibštas turi plūdės, tada jį galima padėti šalia, tiesiai ant vandens, taip atlaisvinant rankomis  didelio karpio ištraukimui. Žvejojant naktį, šviečiantys elementai, pritvirtinti ant graibšto, padės jį greitai rasti ir užtikrintai į jį įvesti sužvejotą karpį. Natūralu, kad visi karpinio graibšto elementai ir jų tvirtinimo taškai turi būti stiprūs ir patikimi, tada graibštas tarnaus jums ištikimai ilgus metus.

Reikia paminėti ir trumpakočius (teniso raketės formos) graibštus, jie naudojami muselinėje žvejyboje ar spiningaujant, tai labai patogūs graibštai, konkrečiai skirti kai žvejojama įsibridus. Gaminami iš legvųjų metalų, bet yra ir  klasikinių – pagamintų iš klijuoto medžio.

Platus įvairių graibštų pasirinkimas, išsirinkite internetu arba užsukite į mūsų parduoituves.

Graibštai

Graibštas karpinis Robinson 1,8m  ilgio, galvos dydis 60x50cm

Kaina 18,95 €

Graibštai

Graibštas Robinson universalus -PU1 

Kaina 11,90 €

Graibštai

Graibštas universalus Robinson PU3

Kaina 17,20 €

Graibštai

Graibštas SERT karpinis 2,85 m ilgio su didele trikampe "galva" kurios dydis yra 1x1m.  Puikus karpinis graibštas tikrai stebinančia kaina.

Kaina 29,50 €

Graibštai

Graibštas SERT Predator net rub'net, gumuotu tinkleliu ir keturkampės formos galva kurios rėmas yra iš aliuminio. Idealus plėšrūnų žvejyboje.

Kaina 25,00 €

Graibštai

Graibšto kotas GARBOLINO PRACTIS 3,20 m Patogus transportuoti, tvirtas ir patikimas 3,20 m ilgio graibšto kotas plūdinės meškerės ar "feeder"io entuziastams. 

Kaina 19,90 €

Graibštai

Itin kompaktiškas, 3,00 m ilgio teleskopinis graibšto kotas GARBOLINO STRIKE. Jis labai patogus  transportuoti, o ištiesti galima per kelias sekundes, toks pat tinkamas žvejyboje kaip ir tradiciniai kotai.

Kaina 25,90 €

Graibštai

Graibštas karpiams 2 dalių,1,8cm ilgio, trikampe 110x110 cm dydžio "galva".

Kaina 43,00 €

Graibštai

Graibštas karpiams 2 dalių,1,8cm ilgio, trikampe 100x100 cm dydžio sulankstoma "galva".

Kaina 33,60 €

Graibštai

Graibštas žilkinis 2 sekcijų, 2 m ilgio, "galvos" dydis 65x55 cm Puikus 2,00 m ilgio graibštas dideliems plėšrūnams. Jo "galva" yra kvadratinės formos, jos rėmas pagamintas iš sustiprinto, apvalaus aliuminio profilio.

Kaina 23,50 €

Graibštai

Graibšto galva 55x50x35 cm, standartiniu sriegiu (prisukama) ir žilkiniu tinkleliu.

Kaina 12,50 €

Graibštai

Graibšto galva 45x40x35 cm, standartiniu sriegiu (prisukama) ir žilkiniu tinkleliu.

Kaina 12,00 €

Graibštai

Graibšto galva 86-KK-045 45x30x30 cm žvejybai labai lėtoje srovėje ar stovinčiame vandenyje.

Kaina 6,50 €

Graibštai

Graibšto galva 86-KK-150 50x40x35 cm žvejybai labai lėtoje srovėje ar stovinčiame vandenyje.

Kaina 10,00 €

Graibštai

Graibšto galva universali 86-KU-055, apvalios formos ir 55 cm skersmens.

Kaina 10,50 €

Graibštai

Robinson graibštas BIG FISH su sulankstomas tinklu ir guminiu tinkleliu 65x50x50cm 2.20m (86-PD-157)

Kaina 42,70 €

Graibštai

Dragon CHW-92-31-181 - graibštas, pagamintas iš 3 mm storio standžios vijos. Šios koncepcijos graibštas yra idealus sprendimas spiningautojui: jis lengvai sulankstomas, tinklas neleidžia jaukui ir žuvims tvirtai įsipainioti.

Kaina 23,90 €

Graibštai

Graibštas Dragon CHW-92-31-180 greitai džiūstantis graibštas lydekoms. Fiksuotas lankelis, tinklinis tinklelis, austas iš greitai džiūstančių siūlų. Matmenys 50x60 cm, ilgis 1,80 m

Kaina 17,00 €

Graibštai

Graibštas SERT Predator Rub’Net gumuotu tinkleliu, teleskopine rankena ir sulankstoma, trikampės formos galva kurios rėmas yra iš aliuminio. Idealus plėšrūnų žvejyboje

Kaina 19,80 €

Graibštai

Karpinis graibštas Prowess Liberty Labai lengvas graibšto tinklas dėl didelio modulio anglies lankelio ir rankenos. Dideli matmenys, labai atsparus tinklas ir sustiprintas rankų aukštis užtikrins lengvą ir saugų naudojimą.

Kaina 79,00 €

Graibštai

Graibštas Sert Landing Net Promo universalus teleskopinis 2 dalių graibštas su teleskopine rankena, sulankstoma galva, kurios rėmas pagamintas iš nerūdijančio plieno. Sulenkimo mechanizmas patalpintas kompozicinio anglies pluošto korpuse yra patikimas ir ilgaamžis, graibšto tinklelis- minkštas nailonas.

Kaina 12,00 €

Graibštai

3,00 m ilgio graibšto kotas ROBINSON MAGNETIC su standartiniu srieginiu tvirtinimu. Patogus transportuoti, tvirtas ir patikimas 3,00 m ilgio graibšto kotas plūdinės meškerės ar "feeder"io entuziastams. 

Kaina 15,60 €

Graibštai

Karpinis graibštas Prowess SCORPIUM yra labai lengvas, bet kartu patikimas ir tvirtas. Graibšto tinklas montuojamas ant  aukšto modulio anglies pluošto konstrukcijos ir metaline galvute sujungiamas su kompozicinio pluošto graibšto rankena. 

Kaina 39,30 €

Graibštai

Karpinis graibštas Prowess OSMOSE yra labai lengvas, bet kartu patikimas ir tvirtas. Graibšto tinklas montuojamas ant  aukšto modulio anglies pluošto konstrukcijos ir metaline galvute sujungiamas su kompozicinio pluošto dviejų dalių graibšto rankena. 

Kaina 59,00 €

Graibštai

Karpinis graibštas Prowess PRCNK6 yra pagamintas iš kokybiškų medžiagų. Jo plona ir standi, sustiprinta rankena yra sudaryta iš 2 dalių, kad karpinį graibštą būtų lengva transportuoti. Aliuminio V formos ir pluošto rankena užtikrina maksimalų patvarumą, o plonas tinklelis apsaugo jūsų laimikį. Abiejuose karpinio graibšto tinklelio pusėse yra labai originali neodimio magnetų sistema, leidžianti atlenkti tinklelį atgal. Tai sumažina atsparumą vandeniui iškrovus žuvis.

Kaina 76,00 €
  • Nauja

Graibštai

Plūduriuojančio graibšto modelis yra universalus ir gali būti naudojamas laive arba valtyje. Jo rankena yra teleskopinė. Tai lengvas graibštas, kuris neužima daug vietos.

Kaina 39,90 €
  • Nauja

Graibštai

Graibšto kotas Sunset NETSY SLIM PRO MATCH išsiskiria elegantišku dizainu. Graibšto kotas yra lengvas ir pagamintas iš kokybiškų medžiagų. Graibšto kotas susideda iš 3 dalių ir yra 3,6 m ilgio.

Kaina 65,90 €
  • Nauja

Graibštai

Graibšto kotas Garbolino Trooper Telescopic išsiskiria elegantišku dizainu. Graibšto kotas yra lengvas ir pagamintas iš kokybiškų medžiagų. Graibšto kotas yra 3,2 m ilgio.

Kaina 18,60 €
  • Nauja

Graibštai

Graibšto kotas Garbolino Express Telenet 400 Landing Net Handle išsiskiria elegantišku dizainu. Graibšto kotas yra lengvas ir pagamintas iš kokybiškų medžiagų. Graibšto kotas yra 4 m ilgio.

Kaina 28,90 €
  • Nauja

Filtruoti pagal

Kaina
Gamintojai
Daugiau Mažiau
Filtruoti