Vykdydami ES direktyvos dėl privatumo ir elektroninių ryšių reikalavimus, pranešame, jog svetainėje naudojame slapukus norėdami suasmeninti turinį ir skelbimus, kad teiktume visuomeninės medijos funkcijas ir galėtume analizuoti savo srautą. Informaciją apie tai, kaip naudojatės svetaine, bendriname su visuomeninės medijos, reklamavimo ir analizės partneriais. Daugiau informacijos

Supratau

Feeder ritės

Pagrindinis „Feeder“ tipo ritės tikslas yra užtikrinti dugninės žvejybos su šėrykle ar be jos patogumą ir efektyvumą žvejojant įvairiaIs atstumais. Į kokias detales verta atkreipti dėmesį ir vis dėlto nepasiklysti tarp daugybės pasiųlymų žvejybos reikmenų parduotuvėse? Neteisingai pasirinkta ritė gali ne tik sugadinti jūsų žvejybos įspūdžius, bet ji gali įtakoti net ir...

Pagrindinis „Feeder“ tipo ritės tikslas yra užtikrinti dugninės žvejybos su šėrykle ar be jos patogumą ir efektyvumą žvejojant įvairiaIs atstumais. Į kokias detales verta atkreipti dėmesį ir vis dėlto nepasiklysti tarp daugybės pasiųlymų žvejybos reikmenų parduotuvėse? Neteisingai pasirinkta ritė gali ne tik sugadinti jūsų žvejybos įspūdžius, bet ji gali įtakoti net ir jusų meškerės sulaužymą.  Pvz: jei metimo metu nuo ritės būgnelio “nusimes“ valas ir susidarys kilpa, gali įvykti sutapimas ir ji užsikabins už meškerės žiedelio ir daugeliu atvejų nutrūks jūsų sistemėlė, nuluš žiedelis ar dar blogiau – nuluš meškerės jautri viršūnėlė... Taigi renkantis ritę feederiui reikia elgtis supratingai ir atkreipti dėmesį į ritės.

 • frikcinių stabdžių tipą
 • perdavimo skaičių
 • būgnelio formą
 • būgnelio medžiagą ir dydį
 • guolių skaičių

Rites, skirtas „feeder‘“dugninei žvejybai, galima suskirstyti į du tipus: tai yra ritės klasikiniam "feeder‘iui" ir ritės skirtos „method feeder“ žvejybai. Klasikiniam feeder‘iui naudojamos lengvesnės ritės, o „method“ ritė jau turėtų būti galingesnė ir didesnė, nes dažnai žvejojama sunkiomis šėryklėmis, tolimais atstumais.

Kiekvienas žvejys, pradedantis subalansuoto įrankio formavimą, turi suprasti ričių parametrus ir klasifikaciją, nes tada bus lengviau pasirinkti. Vienas iš inercinių ričių svarbiausių pranašumų yra frikcinis stabdys. Frikcinis stabdys yra ritės stabdžių įtaisas, leidžiantis būgneliui prasisukti ir „atiduoti“ valo esant apkrovai, kai žvejojant, užkibusi žuvis stipriai trūkčioja, šiuo atvėju pagrindinis ritės mechanizmas išlieka nejudantis. Atlaisvinant ar priveržiant  stabdį sureguliuojama pasipriešinimo jėga, kuri leidžia dugninėje "feeder" tipo žvejyboje naudoti plonus pintus valus ir plonus monofilamentinius ar hibridinius valus.

Frikcinis  stabdys (priekinis ar galinis) koks yra geresnis ir patogesnis naudojant  yra amžina diskusija, rinkitės jums labiau įprastą, bet su kuo jautresniu reguliavimu, bet kokio tipo stabdys  padeda sureguliuoti valo įtempimą varginant užkibusią  žuvį. Frikcinio stabdžio tinkamas sureguliavimas „feeder“ tipo žvejyboje yra labai svarbus, ši  ritės dalis yra viena iš pagrindinių ir reikalauja ypatingo dėmesio, stabdiys, atsižvelgiant į valo ir net pavadėlio storį bei amortizacines jūsų meškerės blanko savybes turi būti syreguliuotas idealiai, nepamirškite, kad žvejojate su plonais valais ir varginant užkibusią žuvį, o ypač didelę žuvį, reikia stengtis pareguliuoti frikcinė stabdį pagal situaciją, taip greičiau nuvarginsite ir ištrauksite žuvį. Po žvejybos rekomenduojama visiškai atlaisvinti frikcinį stabdį, taip jis funkcionalus išliks ilgą laiką. Priekinis  stabdys yra jautresnis, tačiau yra keletas trūkumų - didžiausias  yra tai, kad būgnelio pakeitimas užtrunka gan ilgai, o pakeitus būgnelį  būtina iš naujo sureguliuoti stabdį.

Inercinėse ritėse pavaros perdavimo santykis yra atsakingas už tai, kaip greitai ir su kokia jėga sukasi mechanizmas, o kartu su juo į būgnelį klojamas valas. Santykis parodo kiek kartų apsisuka ritės rotorius kai ritės rankena apsisuka vieną kartą. Įvairių gamintojų skirtinguose ričių modeliuose šie rodikliai svyruoja nuo 4: 1 iki 6: 1 ir aukštesni. Kuo mažesnis santykis, tuo daugiau galios turi ritė. Na, ir atitinkamai, kuo didesnis santykis, tuo greitesnė ji yra. Paprastai mėgėjiškai „feeder“ žvejybai reikalinga ritė, kurios pavaros perdavimo santykis yra 5: 1-5,5: 1, galima teigti. kad tam tinka universalios rites. Žinoma, renkantis ritę,  reikia sutelkti dėmesį ir į numatomas žvejybos sąlygas. Taigi žvejybai srovėje verta rinktis galingesnės traukos rites, o žvejybai stovinčio vandens  telkiniuose tinkamos ritės, kurias vadiname universaliomis. Jei kalbėsime apie greitaeiges rites, tai jų naudojimas pasiteisina kai žvejojamos vidutinio didumo žuvys ir kibimas būna ypač aktyvus arba sportinėje "feeder" žvejyboje kada žvejojama smulki žuvis.

Be ričių klasifikavimo, taip pat yra ir būgnelių klasifikacija. Kokie būna būgneliai? Būgnelio forma yra labai svarbus kriterijus renkantis ritę "feeder" tipo žvejybai, nuo jo formos priklauso, kaip „pintukas“ ar valas išskris iš ritės aktyvaus jėgos metimo metu. Yra keturios pagrindinės būgnelių rūšys:

 • „ABS spool“ - būgnelis su atvirkštiniu (platėjančiu) konusu
 • „Air spool“ - būgnelis su padidinta šerdimi (seklus)
 • „Long cast“ - būgnelis su siaurėjančiu konusu
 •  Paprastas arba klasikinis būgnelis

 ABS būgnelis („Anti Backlash Sistem“) turi atvirkštinį kūgį, ši konfigūracija apsaugo nuo savaiminio kilpų nusimetimo. Šio tipo būgnelis dėl valo ar pinto valo pasipriešinimo neleidžia atlikti ypač tolimų metimų.

„Air spool“ tipo būgnelis yra su padidinta šerdimi kuri suteikia galimybę naudoti plonus pintus valus, be papildomų „pavyniojimų“. Ritės su tokio tipo būgneliu puikiai tinka „light“ ir „medium“ tipo dugninėms "feeder" tipo meškerėms.

Ritės su „Long cast“ tipo būgneliu yra tiesiog toliašaudė artilerija. Smailėjantis kūgis leidžia pintam valui ar monogijai greitai nuslysti nuo būgnelio, o nedidelis pasipriešinimas - atlikti maksimaliai tolimus metimus. Rites su tokio tipo būgneliu galima puikiai naudoti  sunkiam (heawy)„feeder‘iui“ didelėse upėse, o taip pat „method feeder‘iui“.

Paprastas arba klasikinis  būgnelis. Tai  tiesus cilindras su didžiausia valo ar pinto valo talpa. Norint naudoti plono skersmens valą ar pintą valą būtina pavynioti nemažai valo ant šio tipo būgnelio pagrindo. Šio tipo būgnelis riboja tolimų metimų galimybę.

Būgnelio medžiaga ir dydis: būgnelis gali būti pagamintas iš aliuminio lydinių arba iš plastiko ar grafito. Metaliniai būgneliai gerai dera su pintais valais ir suteikia maksimalų užmetimą, o grafito būgneliai paprastai naudojami su monofilamentiniais valais. Ritės dydis priklauso nuo to, kiek ir kokio pinto valo ar monogijos telpa jos būgnelyje. Spiningo ritės klasifikuojamos pradedant nuo 500 ypač ultra lengvos, po to 1000, 1500, 2000 ir didesnės. Paprastai klasikiniam lengvam ir vidutiniam feeder‘iui  naudojamos 3000–5000 dydžio ritės, o sunkiajam ir „method feeder‘iui“ - 5000 ir didesnio dydžio.

Guolių skaičius: kalbant apie guolių skaičių ritėje jų gali būti iki 15 vnt. Šiuo metu rite, kurioje yra mažiausiai keturi „4 ball bearings“ rutuliniai guoliai, jau galima patogiai žvejoti. Keturi pagrindiniai guoliai, būtent: du išilgai rankenos ašies, vienas rotoriuje, o kitas valo vediklyje  yra būtini normaliam ritės darbui. Kuo didesnis guolių skaičius, tuo minkštesnė, švelnesnė ir tolygesnė bus ritė eiga. Guoliai, be abejo, užtikrina sklandų ritės veikimą, tačiau taip pat turi įtakos ritės svoriui ir kainai, todėl pirkdami ritę turite atsižvelgti į šį niuansą.

Rinkdamiesi ritę „feeder‘iui“ ar bet kokią kitą ritę atidžiai apžiūrėkite ją, kad ji neturėtų didelių, nereikalingų laisvumų ritės mechanizme, įsitikinkite, kad lankelio fiksacija patikimai laiko lankelį padėtyje „atidaryta“ ir, savaime suprantama, neužsidaro pakankamai stipriai krestelėjus ritę. Veikiant mechanizmui (sukantis), ritė neturėtų skleisti pašalinių garsų, na, o svarbiausia - ji turi jums patikti  ir žvejojant suteikti tiek funkcinį tiek estetinį malonumą.

Platus kokybiškų, „Feeder“ tipo ričių pasirinkimas. Išsirinkite reikiamas internetu arba užsukite į mūsų parduotuves.

Dugninės ritės

Ritė Robinson Method Master QD 305/405/505. Puiki žvejybinė ritė specialiai sukurta vis populiarėjančiam „method feeder” žvejybos būdui, bet lengvai gali būti pritaikoma ir kitiems žvejybos būdams (klasikiniam feeder'iui ar dugninei, žvejybai gyva žuvele ir pan.), labai patrauklus kokybės ir kainos santykis.

Kaina 38,00 €

Dugninės ritės

Ritė Robinson Method Master FD 304/404 Puiki žvejybinė ritė specialiai sukurta vis populiarėjančiam „method feeder” žvejybos bųdui, bet lengvai gali būti pritaikoma ir kitiems žvejybos būdams (klasikiniam feeder'iui ar dugninei, žvejybai gyva žuvele ir pan.), labai patrauklus kokybės ir kainos santykis. 

Kaina 32,90 €

Dugninės ritės

Ritė Robinson Method Gun FD 305/405/505. Puiki žvejybinė ritė specialiai sukurta vis populiarėjančiam „method feeder” žvejybos būdui, bet lengvai gali būti pritaikoma ir kitiems žvejybos būdams (klasikiniam feeder'iui ar dugninei, žvejybai gyva žuvele ir pan.), labai patrauklus kokybės ir kainos santykis.

Kaina 32,90 €

Dugninės ritės

Ritė Robinson Genesis FD 208/258/308 Puikios kokybės ritė už labai intriguojančią kainą. Ritė tinkanti spiningavimui, didesni jos modeliai gali būti pritaikyti „method feeder” ar klasikiniam feeder'iui, kai naudojamos sunkios šėryklės ir reikalingi tolimi ir tikslūs užmetimai.

Kaina 36,90 €

Ritės spiningui

Puiki žvejybinė ritė  Robinson Raptor FD 156/256/406 tinkanti spiningavimui, bet gali būti pritaikyta ir kitiems žvejybos būdams, labai patrauklus kokybės ir kainos santykis.

Kaina 35,50 €

Ritės spiningui

Ritė Robinson Yoshida FD208/308/408. Puiki žvejybinė ritė ideali spiningavimui, bet gali būti pritaikyta ir kitiems žvejybos būdams, labai patrauklus kokybės ir kainos santykis.

Kaina 48,00 €

Karpinės ritės

Karpinė  Ritė Byron Bait Control 40 - puiki ritė karpių žvejybos entuziastams ir tikriems feederio gerbėjams, ritė kur puikiai suderintas kainos ir kokybės santykis.

Kaina 54,00 €

Feeder ritės

Ritės Robinson Power Feeder sukurtos žvejybai nuo kranto klasikiniais dugninės žvejybos būdais: picker, feeder ir method feeder.

Kaina 53,00 €

Dugninės ritės

Ritė Robinson Method Feeder FD skirta vis labiau populiarėjančiam dugninės žvejybos būdui - „method feeder”

Kaina 33,00 €

Dugninės ritės

Feeder Fan yra tvirta ir patikima ritė puikiai tinkanti žvejybai įvairiais feeder būdais. Galinga ritė su dideliu būgneliu ir patikimu mechanizmu. Ritė turi gana aukštą pavaros perdavimo santykį kuris leidžia greitai ištraukti šėrykles su sistemėle iš tolimų atstumų.

Kaina 54,00 €

Feeder ritės

Vieno guolio ritė Robinson Goodfish Feeder RD su galiniu stabdžiu sukurta nereikliems žvejams ir pradedantiesiems. Ekonominės klasės universalios ritės su galiniu stabdžiu modelis. Siūlome šią ritę su ant būgnelio suvyniotu valu.

Kaina 12,90 €

Feeder ritės

Ritė Robinson Method Runner FD 406 / 506 idealiai tinka žvejoti su šiuolaikine dugnine meškere. Tai ričių serija specialiai sukurta vis populiarėjančiam „method feeder” žvejybos būdui.

Kaina 44,00 €

Dugninės ritės

Naujausios VDE-Robisnon serijos ritė Feeder FD 4000 su priekiniu stabdžiu skirta, pirmiausia, reikliems meškeriotojams žvejojantiems įvairiomis dugninės žvejybos  "feeder" technikomis ir taip pat žvejams lengvais įrankiais žvejojantiems karpius. Ji išsiskiria savo sekliu būgneliu, tiksliu sustiprintu „power drag“ stabdžiu (iki 12 kg), puikiu valo suvyniojimu, dviem spaustukais padengtais silikonu (nepažeidžia valo) ir sklandžiu bei lengvu darbu.

 • Dydis - 4000
 • Svoris - 300 g
 • Guoliai - 9 + 1
 • Būgnelio talpa - 0,22 mm - 150 m
 • Pavarų perdavimo santykis - 5,2: 1
 • Ritė suvynioja - 92 cm
 • Gamintojo kodas: 23P-VF-040
Kaina 129,00 €

Dugninės ritės

"Feeder" tipo ritė sekliu būgneliu GARBOLINO TRINITY FEEDER FD skirta visiems dugninės žvejybos būdams, patikima 6 guolių ritė dugninei meškerei.

Match ritės

GARBOLINO ritė GOLD MATCH-FEEDER FDM buvo sukurta taip, kad patenkintų išrankiausių "match" ir "feeder" žvejų poreikius. Visi reikiami ingredientai buvo sujungti, kad būtų sukurta ši tikrai ilgaamžė ritė priskiriama elitiniam lygiui.

Kaina 126,00 €

Match ritės

GARBOLINO ritė GOLD MATCH-FEEDER FDM buvo sukurta taip, kad patenkintų išrankiausių "match" ir "feeder" žvejų poreikius. Visi reikiami ingredientai buvo sujungti, kad būtų sukurta ši tikrai ilgaamžė ritė priskiriama elitiniam lygiui.

Kaina 132,00 €

Match ritės

GARBOLINO ritė BLUED MATCH-FEEDER FDM buvo sukurta taip, kad patenkintų išrankiausių "match" ir "feeder" žvejų poreikius. Visi reikiami ingredientai buvo sujungti, kad būtų sukurta ši tikrai ilgaamžė ritė priskiriama elitiniam lygiui.

Kaina 132,00 €

Match ritės

GARBOLINO ritė BLUED MATCH-FEEDER FDM buvo sukurta taip, kad patenkintų išrankiausių "feeder" žvejų poreikius. Visi reikiami ingredientai buvo sujungti, kad būtų sukurta ši tikrai ilgaamžė ritė priskiriama elitiniam lygiui. Ši ritė puikiai tinka dugninei feeder žvejybai.

Kaina 138,00 €

Ritės

Ritė MEGA BAITS STEALTH L.D. FEEDER FD750i yra naujos kartos ritė tikriems feederio specialistams, pagaminta pagal „Dragon“ specialų užsakymą Japonijos kompanijos „Ryobi Engineering“ gamykloje. Ritės konstruktyvas pagamintas pagal „V“ koncepciją iš anglies pluošto kompozito - itin lengvos medžiagos, turinčios ypač gerus stiprumo parametrus.

Kaina 93,00 €

Ritės

Ritė MEGA BAITS METHOD FEEDER FD550i yra naujos kartos ritė tikriems method feeder ir feeder specialistams, pagaminta pagal „Dragon“ specialų užsakymą Japonijos kompanijos „Ryobi Engineering“ gamykloje. Ritės konstruktyvas pagamintas pagal „V“ koncepciją iš anglies pluošto kompozito - itin lengvos medžiagos, turinčios ypač gerus stiprumo parametrus.

Kaina 61,90 €

Ritės

Ritė MEGA BAITS METHOD FEEDER FD850i yra naujos kartos ritė tikriems method feeder ir feeder specialistams, pagaminta pagal „Dragon“ specialų užsakymą Japonijos kompanijos „Ryobi Engineering“ gamykloje. Ritės konstruktyvas pagamintas pagal „V“ koncepciją iš anglies pluošto kompozito - itin lengvos medžiagos, turinčios ypač gerus stiprumo parametrus.

Kaina 68,90 €

Ritės

Ritė MEGA BAITS COMBAT FEEDER FD yra naujos kartos ritė tikriems dugninės žvejybos entuziastams, pagaminta pagal „Dragon“ specialų užsakymą Japonijos kompanijos „Ryobi Engineering“ gamykloje. Ritės konstruktyvas pagamintas pagal „V“ koncepciją iš anglies pluošto kompozito - itin lengvos medžiagos, turinčios ypač gerus stiprumo parametrus.

Kaina 43,70 €

Feeder ritės

Ritė Robinson Method Runner FD 404 idealiai tinka žvejoti įvairiais dugninės žvejybos būdais ir technikomis. Naujausia ričių serija, specialiai sukurta vis populiarėjančiam „method feeder” žvejybos metodui.

Kaina 35,00 €

Feeder ritės

Ritė Robinson Method Runner FD 504 idealiai tinka žvejoti įvairiais dugninės žvejybos būdais ir technikomis. Naujausia ričių serija, specialiai sukurta vis populiarėjančiam „method feeder” žvejybos metodui.

Kaina 38,00 €

Feeder ritės

Ritė Robinson Method Runner FD 504 idealiai tinka žvejoti įvairiais dugninės žvejybos būdais ir technikomis. Naujausia ričių serija, specialiai sukurta vis populiarėjančiam „method feeder” žvejybos metodui.

Kaina 39,90 €

Ritės spiningui

Ritė Shimano ULTEGRA 5500 XTD - tolimiems metimams sukurta ir skirta ritė. Puikiai tinka karpių žvejybai ir žvejojant "feeder" ar "method feeder" būdais stovinčiame vandenyje ar stiprioje srovėje didelio svorio šėryklėmis. Komplekte yra 1 atsarginis būgnelis, 2 būgnelio įdėklai (nebereikės pavynioti papildomo valo). Įdiegtas priekinis stabdys - Instant drag, Super Stopper II, Aero wrap II, X-Ship, Super Slow Oscillation 5 modernios ir technologiškos sistemos.

Kaina 179,90 €

Filtruoti pagal

Kaina
Gamintojai
Daugiau Mažiau
Būgnelio talpa, mm / m
Daugiau Mažiau
Guolių kiekis
Perdavimo skaičius
Svoris, g
Daugiau Mažiau
Ritės dydis
Filtruoti