Vykdydami ES direktyvos dėl privatumo ir elektroninių ryšių reikalavimus, pranešame, jog svetainėje naudojame slapukus norėdami suasmeninti turinį ir skelbimus, kad teiktume visuomeninės medijos funkcijas ir galėtume analizuoti savo srautą. Informaciją apie tai, kaip naudojatės svetaine, bendriname su visuomeninės medijos, reklamavimo ir analizės partneriais. Daugiau informacijos

Supratau

Jaukai karpiams

Žvejui retai pavyksta sugauti karpį be jaukinimo, taip yra dėl to, kad ši didelė žuvis turi puikų apetitą. Karpis užsistovi tik tose vandens telkinio vietose, kur yra daug maisto. Tačiau šiandien daugelio tvenkinių karpiai yra taip išlepinti, kad juos galima suvilioti tik tinkamai subalansuotu jauko mišiniu. Gero karpinio jauko ...

Žvejui retai pavyksta sugauti karpį be jaukinimo, taip yra dėl to, kad ši didelė žuvis turi puikų apetitą. Karpis užsistovi tik tose vandens telkinio vietose, kur yra daug maisto. Tačiau šiandien daugelio tvenkinių karpiai yra taip išlepinti, kad juos galima suvilioti tik tinkamai subalansuotu jauko mišiniu. Gero karpinio jauko  sudėtyje yra duonos trupinių, linų sėklų, biskvitinio pyrago, kanapių, žemės riešutų, kopra melasos, avižinių dribsnių, kukurūzų, cukraus, druskos ir kitų elementų. Karpiams ir sazanams naudojami vidutinės ir stambios frakcijos jauko mišiniai. Pagrindinis karpinio jauko komponentas yra smulkiagrūdis augalinis mišinys, dažniausiai tai yra vienos ar kelių rūšių natūralūs miltai, nusileidę į dugną, tokie ingredientai sukuria drumstą jauko debesėlį ar koloną, kuri iš tolo vilioja šias žuvis. Maistingoji dalis įvedama tam, kad žuvys būtų išlaikomos žvejybos vietoje. Karpis mėgsta sveikus arba sutrupintus kukurūzų, žirnių, kviečių grūdus, taip pat virtų bulvių gabalėlius, boilius ir granules. Tik didelės dalelės gali sulaikyti dideles žuvis vienoje vietoje ilgesnį laiką. Jauką lipdantys komponentai - rišikliai pridedami žvejojant dideliame gylyje arba  tekančiame vandenyje, jie neleidžia jauko rutuliui suskilti viršutiniuose vandens sluoksniuose. Molis, avižų miltai ir PV-1 klijai yra geri rišikliai. Jauko rutuliui nusileidus į dugną pradeda veikti purinančios medžiagos ir jauko rutulys subyra. Konservuoti kukurūzai, sėlenos, su lukštais stambiai sumaltos saulėgrąžų sėklos, smulkinti sliekai, uodo trūklio ir musės lervos  yra geri jauko purintojai. Kad jaukas būtų dar patrauklesnis, į kompoziciją įterpiami kvapieji priedai ir aromatai. Jei sausus priedus į jauko mišinį reikia sudėti likus 6 valandoms iki žvejybos, tai skystus dipus ir aromatizatorius galima supilti maišant jauką, tiesiog prieš jo naudojimą. Karpiai labai mėgsta įvairius skonius. Jie parenkami atsižvelgiant į vandens telkinio ypatybes ir metų laiką. Šias žuvis vilioja medaus, vanilės, žemuogių, grietinėlės  ir kiti  įvairūs saldūs aromatai bei specialiai karpių žvejybai sukurti aromatai – halibut, robin red, hot spicy ir kt., kuo vanduo šiltesnis, tuo daugiau skonio galite pridėti prie savo jauko kompozicijos.

Mūsų parduotuvėse galite įsigyti daug priedų jaukui ir praturtinti bei tinkamai subalansuoti jį pridedant papildomų komponentų ar aromatų ir lieka tik vienas dalykas – važiuoti prie vandens, tobulai įvaldyti jaukinimo techniką ir gaudyti šią didelę, stiprią  ir galingą žuvį.

Platus įvairių jaukų karpiams pasirinkimas visiems žvejybos būdams, įsigykite norimą jauką internetu arba atvykite į mūsų parduotuves.

Atsiprašome už nepatogumus.

Pabandykite ieškoti dar kartą