Pavadėliai

Pavadėlis plūdinei ar dugninei meškerei nepatyrusiam meškeriotojui gali atrodyti kaip nereikalingas elementas, dėl kurio neverta gaišti brangaus laiko, ir kam reikalingas pavadėlis gaudant taikią žuvį ? Bet kodėl patyrę žvejai rekomenduoja visada naudoti pavadėlį? Tiesa, pavadėlio vaidmuo, gaudant skirtingas žuvis skirtingais būdais nėra tas pat...

Pavadėlis plūdinei ar dugninei meškerei nepatyrusiam meškeriotojui gali atrodyti kaip nereikalingas elementas, dėl kurio neverta gaišti brangaus laiko, ir kam reikalingas pavadėlis gaudant taikią žuvį ? Bet kodėl patyrę žvejai rekomenduoja visada naudoti pavadėlį? Tiesa, pavadėlio vaidmuo, gaudant skirtingas žuvis skirtingais būdais nėra tas pats. Gaudant „taikias“ žuvis pagrindinis žvejybos būdas, yra plūdinė meškerė ir įvairių tipų dugninė mėškėrė. Pavadėlis, kai žvejojama taiki  žuvis, tai nedidelė valo atkarpa su kabliuku pririštu jos gale, kitu galu pavadėlis rišamas prie pagrindinio meškerės valo įvairiais mazgais arba per suktuką. Žvejojant plūdine meškere, pavadėlis atlieka keletą funkcijų:

  • leidžia greitai ir patikimai užkirsti kimbančią žuvį, ją išlaikyti ir nuvarginus saugiai ištraukti
  • apsaugo nuo pagrindinio valo ir visos sistemėlės praradimo, dėl to pavadėlio valas turi būti silpnesnis nei  pagrindinis ir jei kabliukas yra tvirtai užstrigęs dugne ir jo atkabinti neįmanoma, tada tempiant pagrindinį valą pirmiausia nutrūks mažiau patvarus pavadėlio valas.
  • maskuoja ir slepia: pavadėlis parenkamas taip, kad jis būtų kuo mažiau pastebimas telkinio vandenyje, durpingame ežere pageidautina pavadėlio valo spalva ruda arba juoda; ežeruose su žydinčiu vandeniu - žalia; skaidriuose ežeruose rekomenduojama naudoti skaidrų monofilamentinį arba fluorokarboninį valą, kurio šviesos lūžio rodiklis yra maždaug toks pat kaip skaidraus vandens, tokiu atveju pavadėlis vandenyje tampa beveik nematomu - „ištirpsta“; ežeruose, kuriuose yra skaidrus vanduo ir smėlėtas dugnas, pavadėliui galite naudoti gelsvą valą, ypač žvejojant pačiame dugne. Renkantis pavadėlio valo spalvą yra tik viena taisyklė: kiek įmanoma užmaskuoti masalo pateikimą.  

Žvejojant paprasta dugnine ar feeder ar picker tipo dugnine pavadėlio funkcijos išlieka analogiškomis. Optimalus pavadėlio ilgis yra 30-40 cm stovinčiame vandenyje ir 50 -80 cm srovėje, konkrečioje žvejyboje reikia stebėti žuvų elgseną ir prisitaikyti prie tuo metu esančių sąlygų ir atitinkamai koreguoti pavadėlio ilgį. Lengviausias pavadėlio montavimo variantas yra sujungimas „kilpa į kilpą“, būtina padaryti mažas kilpas ant pavadėlio ir pagrindinio meškerės valo, įkišti vieną kilpą į kitą, ištraukti kabliuką per pirmąją kilpą ir ištraukti abu meškerės valus skirtingomis kryptimis. Tai patikimas sujungimas, kurį labai lengva išardyti ir tuo būdu greitai pakeisti pavadėlį trumpesniu ar ilgesniu. Žvejojant labiausiai erzina tai, kad prarandamas brangus laikas sistemėlės perrišimui kai pavadėlis nutrūksta, sprendimas paprastas: visada turėkite surištų atsarginių pavadėlių, juos laikykite specialiose pavadėlinėse dėžutėse arba suvyniotus ant specialių tam skirtų purios eva medžiagos lentelių, jų įsigyti galima mūsų parduotuvėse.

Platus įvairių pavadėlių su ir be kabliukais, karpiniai ir feeder tipo, plėšrioms žuvims pasirinkimas, išsirinkite reikiamus pavadėlius internetu arba atvykite į mūsų parduotuves.

Daugiau