Masalai žūklei jūroje

Žvejojant jūroje iš valties ar katerio dreifuojant, daugelis žvejų renkasi sunkius masalus, tik tokiu atveju galima  tikėtis gero laimikio, vieni tokių masalų yra pilkeriai. Jie leidžia žvejoioti tiek didžiuliuose gyliuose, tiek bet kuriame vandens sluoksnio horizonte. Skiriamasis visų pilkerių bruožas yra pailga, kartais išlenkta kūno forma. Iš...

Žvejojant jūroje iš valties ar katerio dreifuojant, daugelis žvejų renkasi sunkius masalus, tik tokiu atveju galima  tikėtis gero laimikio, vieni tokių masalų yra pilkeriai. Jie leidžia žvejoioti tiek didžiuliuose gyliuose, tiek bet kuriame vandens sluoksnio horizonte. Skiriamasis visų pilkerių bruožas yra pailga, kartais išlenkta kūno forma. Iš esmės šis masalas yra sunkus, besisvartantis masalas kiek panašus į blizgę. Viename pilkerio gale yra kilpa ar kiaurymė žiedeliui ar suktuku su karabinu pritvirtinti, kitame ant žiedelio prikabintas trišakis kabliukas.

Norėdami masalui suteikti didesnį svorį, bet išsaugoti siaurą ir pailgą kūno formą, gamintojai naudoja keletą technologijų.

  • paprasčiausias būdas pagaminti tokio tipo pilkerius yra įstrižai supjaustyti apvalų metalinį cilindrą. Pilnaviduris ruošinys iš abiejų pusių supjaustomas tam tikru kampu, galuose padaromos skylės žiedeliams įverti, padengiamas sūriam vandeniui atspariomis dangomis (dažomas, chromuojamas ir pan..) Gaunami pjautinės blizgės formos, tik žymiai didesni masalai.
  • daugelis gamintojų gamina apvalaus arba šešiakampio profilio vamzdinius pilkerius, kurių galai taip pat nupjaunami įstrižai, tik statesniu kampu. Dauguma pilkerių  pagamintų iš vamzdinės medžiagos, vėliau užpildomi išlydytu švinu ir yra chromuojami ar padengiami kitomis sūriam vandeniui atspariomis dangomis.
  • nemažai gamintojų visą pilkerį išlieja iš švino ar alavo naudodami specialias formas, dėl to pilkerio kūnas primena gyvą žuvį. Jis yra padengiamas įvairiomis dangomis, kokybiški pilkeriai turi giluminę hologramą.
  • tribriauniai  pilkeriaii gaminami iš nerūdijančio metalo lakšto, dažniausiai nerūdijančio plieno, kuris pirmiausia sulenkiamas į trikampį profilį, o po to siūlė suvirinama ar sulituojama, o vidinė ertmė užpildoma išlydytu švinu ar alavu. Žinomiausi tribriauniai pilkeriai yra garsioji "Klumpė".

Atsižvelgiant į žūklės sąlygas, gylį ir gaudomos žuvies dydį, jūrinės žūklės mėgėjai pasirenka reikiamo svorio pilkeriu, jie gali sverti tik 30-40 g, bet gali būti ir 700 g o kartais ir 1 kg svorio  Tokiais sunkiais pilkeriais  žvejojamos  didžiosios menkes ar  otai, žvejyba vykdoma iš valties ar katerio.

Kiti jūriniai masalai gali būti visi spiningo masalai kai žvejojama nuo kranto ar kranto uolų (vobleriai, blizgės , įvairūs silikoniniai masalai net ultralengvi), žvejojant  iš valties ar katerio priekrantėje iki 35-50 m gylio, naudojamas sunkus ir labai sunkus džigavimas, drop-shotas ar paternosteris  ir pasirenkami 35-100g svorio galvakabliai ar svareliai, o silikoninio masalo dydis gali būti nuo 10 ik 15 cm ilgio ar net didesnis.,

Žvejojant  giluose jūros horizontuose (virš 50 m) gylio ypač dideles žuvis, naudojami įspūdingo dydžio silikoniniai masalai su galvakabliais, sveriantys nuo 300 iki 500 g ar daugiau, ir turintys 25-35 cm, o kartais ir didesnį ilgį, tokius masalus verta  šiek tiek „patiuninguoti“ aprūpinti papildomais trišakiais kabliukais sujungiant  juos su pagrindine užkabinimo kilpa ar ausele  žiedelių grandinėle ar tvirtos, pavadėliams gaminti skirtos vielos atkarpa.

Gaudant masalines žuvis ar santykinai nedidelių dydžių žuvis, jūrinėje žvejyboje naudojamos įvairios sistemėles sudarytos iš silikoninių ar kitokios kilmės dirbtinių masalų sudarančių įvairias giriliandas. Jose gali būti nuo 2-jų iki kelių ar keliolikos elementų. Sistemėlės pasirenkamos pagal gaudomos žuvies gabaritus, jų gaminama labai daug ir labai įvairių: surištų iš skirtingo storio valų, skirtingo dydžio kabliukų su skirtingais masalais.

Žvejojant jūroje masalui gali būti naudojami ir gyvos kilmės masalai: krevetės, krabai, žuvys ar jų gabaliukai, kalmarai, moliuskai, jūrinės dugno kirmėlės ir kt gyviai.

Didelis pilkerių, silikoninių masalų, galvakablių ir  jūrinių sistemų pasirinkimas, išsirinkite norimus internetu arba užsukite į mūsų parduotuves.

Daugiau
puslapyje