Srovinės plūdės
Srovinės plūdės gali turėti šias korpuso formas: alyvuogės, rutulio, lašo, apversto lašo, verpstės, ištęstos verpstės ir gali būti plokščios.
Alyvuogės tipo plūdės vadinamos universaliosiomis, tai rodo, kad jos gali būti naudojamos įvairiomis žvejybos sąlygomis, jos yra labai stabilios banguojant. Tinka žvejybai vidutinio stiprumo srovėje ir stovinčiame...
Srovinės plūdės gali turėti šias korpuso formas: alyvuogės, rutulio, lašo, apversto lašo, verpstės, ištęstos verpstės ir gali būti plokščios.
Alyvuogės tipo plūdės vadinamos universaliosiomis, tai rodo, kad jos gali būti naudojamos įvairiomis žvejybos sąlygomis, jos yra labai stabilios banguojant. Tinka žvejybai vidutinio stiprumo srovėje ir stovinčiame vandenyje.
Rutulio formos plūdės pagal savo savybes niekuo nesiskiria nuo ankstesnių, stabilios vėjuotu oru.
Lašo formos plūdėse svorio centras šiek tiek paslinktas žemyn, todėl ji tampa stabilesne kai vandens paviršiuje yra bangavimas. Jomis galima žvejoti tvenkiniuose ir ežeruose įvairiame gylyje ir ramios tėkmės srovėje.
Apversto lašo formos plūde galima žvejoti srovėje, dideliame gylyje (daugiau nei 3-jų metrų).
Verpstės pavidalo plūde patogiau žvejoti stovinčiame vandenyje, iki 3 metrų gylio. Plūdė yra gana jautri ir gerai užsirekomendavus žvejojant atsargią žuvį.
Pieštuko formos - labai paprasta forma leidžia ją naudoti ramiu oru tvenkiniuose ir ežeruose, kur gylis nėra didesnis nei 2 metrai.
Plokščia plūdė - viena stabiliausių plūdžių, kai žvejojama srovėje. Ši plūdė yra panaši į diską, ant kurio pritvirtinta antena palinkusi 45 laipsnių kampu, plūdė turi ilga kykį.