Vykdydami ES direktyvos dėl privatumo ir elektroninių ryšių reikalavimus, pranešame, jog svetainėje naudojame slapukus norėdami suasmeninti turinį ir skelbimus, kad teiktume visuomeninės medijos funkcijas ir galėtume analizuoti savo srautą. Informaciją apie tai, kaip naudojatės svetaine, bendriname su visuomeninės medijos, reklamavimo ir analizės partneriais. Daugiau informacijos

Supratau

Pavadėliai plėšrioms žuvims

Žvejybiniai pavadėliai plėšrioms žuvims yra svarbus įrangos elementas, atliekantis daugybę funkcijų, kurios padidina žvejybos patikimumą ir sėkmę. Pasirinkdami pavadėlius pradedantieji meškeriotojai dažnai nevisiškai supranta ar neatkreipia tinkamo dėmesio šio aksesuaro parametro ir savybių visumos svarbai. Patyrę žvejai, teisingai parinkdami pavadėlių darbines savybes, medžiagas iš kurių...

Žvejybiniai pavadėliai plėšrioms žuvims yra svarbus įrangos elementas, atliekantis daugybę funkcijų, kurios padidina žvejybos patikimumą ir sėkmę. Pasirinkdami pavadėlius pradedantieji meškeriotojai dažnai nevisiškai supranta ar neatkreipia tinkamo dėmesio šio aksesuaro parametro ir savybių visumos svarbai. Patyrę žvejai, teisingai parinkdami pavadėlių darbines savybes, medžiagas iš kurių jie pagaminti ir geometrinius matmenis, žvejyboje pasiekia puikių rezultatų, net ir tada kai žuvis yra kaprizinga ir kimba labai atsargiai. Šiuolaikinėje  plėšrių žuvų žvejyboje pavadėlis yra neatsiejama daugelio sistemėlių dalis, o meškeriotojas turi mokėti tinkamai ir teisingai parinkti šį elementą, taip padidindamas savo įrangos efektyvumą.

Pagrindiniai kokybiško pavadėlio skirto plėšrių žuvų žvejybai reikalavimai:

 • Kokybiškas suktukas ir segtukas (karabinas)
 • Minimalus skersmuo atitinkantis konkrečias žvejybos sąlygas
 • Apsauga nuo plėšrūno dantų
 • Masalo pririšimo prie valo ar pinto valo maskavimas

 Pagrindinės medžiados iš kurių gaminami  šiuolaikiniai žvejybos pavadėliai skirti plėšrių žuvų žvejybai yra:

 • Fluorikarboninis valas
 • Kevlaras
 • Plieninė monogysla (viela)
 • Pinta plieninė viela
 • Titaninė monogysla (viela)
 • Pinta titaninė viela
 • Pinta volframinė viela

Fluorikarbininis valas pasižymi dideliu skaidrumu, vandenyje yra praktiškai nematomas, iš jo pagamintas pavadėlis laikomas puikiu variantu žvejojant atsargų ir įtarų plėšrūną, bet plėšrūną be aštrių dantų. Didelė lydeka lengvai nukanda plono skersmens fluorokarboną, todėl lydekoms skirti fluorokarboniniai pavadėliai yra 0,5; 0,6;  ar 0,7 mm storio. Fluorikarboninis valas  atlaiko dideles apkrovas, yra atsparus trinčiai, pakankamai lankstus ir minkštas -  leidžia aktyviai judėti tiek gyvam, tiek dirbtiniam masalui.

Gaudant sterkus, ešerius, salačius ar upėtakius naudojami 0,25 - 0,4 mm storio fluorokarboniniai pavadėliai. Lydekas, kaip jau minėta 0,5-0,7 mm storio. Storus, lydekų žūklei tinkamus fluorokarboninius pavadėlius, galima lengvai pasigaminti ir savarankiškai, turint specialų užspaudžiamąjį įrankį pavadėlių galinių kilpų fiksacijai specialiais, mažais, tam tikslui skirtais, vamzdeliais. Naudojant specialų užspausžiamąjį įrankį ir parinkus tinkamo skersmens užspaudžiamuosius vamzdelius galima pasigaminti tikrai kokybiškus pavadėlius. Užsaudžiamąjį įrankį ir vamzdelius pavadėlių gamybai galite įsigyti mūsų parduotuvėse. Plonesnius pavadėlius galima susirišti specialiais mazgais skirtais fluorokarboninio valo surišimui.

Nepaisant trumpo naudojimo žvejybos pramonėje, kevlaras įgijo patikimos ir lanksčios pavadėlio medžiagos reputaciją. Gana didelis kevlarinių pavadėlių skersmuo, taigi ir jų matomumas, yra kompensuojami aukštais tokio tipo pavadėlių elastingumo ir plastiškumo parametrais, taip pat dideliu atsparumu tempimui ir trinčiai. Kevlariniai pavadėliai yra tinkami gaudant visas plėšriąsias žuvis. Šiandien žvejybos parduotuvėse galima rasti įvairaus dizaino ir storio kevlarinių pavadėlių, tačiau Lietuvoje, bendrame pavadėlių asortimente, jie užima labai nedidelę nišą. Žvejojant lydekas, meškeriotojams patariama apžiūrėti kevlarinį pavadėlį po kiekvieno kibimo dėl medžiagos pažeidimo ar deformacijų kurias gali palikti aštrūs žuvies dantys

Plieno monogija ir ypač plieninė pinta gija yra labiausiai paplitusi medžiaga iš kurios gaminama plačiausia pavadėlių gama. Iš šios medžiagos pagaminto pavadėlio neįveiks net aštriausi lydekos  dantys, tai geriausias pasirinkimas dėl patikimumo, tačiau pigūs plieniniai pavadėliai yra gana stori ir labai matomi vandenyje. Paprastai tokie pavadėliai tinkami žvejojant tekančiame ne itin skaidriame vandenyje ir kai lydeka yra aktyvi. Tokiomis akimirkomis ji atakuoja viską kas juda. Šiuo atveju, be abejo, pirmiausia pavadėlio patikimumas. Paprastai plieniniai pavadėliai naudojami džigaujant ir žvejojant sukrėmis, vartyklėmis ar vobleriais. Vobleriai nėra patys pigiausi masalai, o tvirti plieniniai pavadėliai apsaugo meškeriotoją nuo nemalonių nuostolių.  Pasirinkite skirtingo tvirtumo pavadėlius,  jie kai kuriais atvejais apribos masalo darbinius judesius, tačiau mažiau deformuosis ir „garankščiuosis“, nei minkštesni jų kolegos. Labai kokybiški pintos plieninės gijos pavadėliai pagaminti iš 1x7; 1x19 ar 7x7 surflon ar surfstrand medžiagos yra ne tik pakankamai plono skersmens, bet dar labiau atsparūs įvairioms mechaninėms deformacijoms ir yra ypač patikimi. Kažkada iš gitaros stygų žvejai patys gaminosi plieninius pavadėlius, dabar jie, pagaminti iš kokybiškos plieninės mono vielos ir galuose susukti į išardomas kilpas, yra parduodami žvejybos reikmenų parduotuvėse. Jų skersmuo yra 0,2 -0,3 mm, o ilgis - 20-30 cm. Yra daugybė delikačių plieninių pavadėlių iš pintos  plieninės gijos, kurių ilgis yra 5-15 cm, o storis - 0,12-0,15 mm. Jie naudojami gaudant ešerius, sterkus ir nedideles lydekas.

Brangiausi ir pažangiausi yra pavadėliai pagaminti iš titano monovielos ir pintos titaninės gijos. Pagrindinis jų pranašumas yra tai, kad jie visiškai neturi atminties, yra labai lengvi ir tai bene patvariausia medžiaga iš kurios gaminami pavadėliai plėšrių žuvų žvejybai. Jie lenkia plieną ir volframinius pavadelius nes yra visiškai neįveikiami plėšrūnių dantims, praktiškai visiškai nesideformuoja ir juos labai sunku nužudyti. Sudėtingiausiomis žvejybos sąlygomis, kai dugno reljefas nusėtas dreisenomis, o srovė nuolatos suka žvejybinį valą  ir visur pilna kliuvinių, geriausiai tinka titaninis pavadėlis. Jei įprastas pavadėlis po keletos sėkmingų žūklių jau seniai būtų susidėvėjęs, titaninis išlieka toks pat naujas, tarsi jis ką tik būtų paimtas iš vitrinos. Vienintelis tokių pavadėlių trūkumas yra jų kaina. Bet tada pagalvokime dar dar kartą: juk keli titaniniai pavadėliai  pakeis daugiau nei dešimtis įprastų. Tai nereiškia, kad titaniniai pavadėliai visada gali lengvai išlupti masalą užstrigusį po vandeniu tarp akmenų ar kerplėšoje, tačiau masalą atgauti turite žymiai daugiau šansų nei žvejojant naudojant kito tipo pavadėlius. Ir pabaigai: tai tikrai geriausi pavadėliai tvičingo meistrams ir gerbėjams.

Dėl to, kad volframo šviesos lūžio rodikliai yra beveik tokie patys kaip vandens, o spalva yra artima juodai, tai daro jį labai nepastebimu vandenyje. Volframinis  pavadėlis yra daug stipresnis nei panašaus storio meškerės valas ar pintas valas, be to, volframas yra labai lankstus , tamprus ir minkštas. Pavadėliai iš volframo tinkami visų plėšrių žuvų žvejybai, naudojant įvairias žvejybos technikas. Volframas yra labai stipri medžiaga ir plėšrūnai jo niekada nenukąs, tačiau šie pavadėliai, nors yra santykinai nebrangūs, tačiau turi vieną esminį trūkumą: patekę į lydekos ar kito dantytojo plėšrūno  nasrus deformuojasi negrįžtamai-„susigarankščiuoja“, ko pasėkoje tolimesnis jo naudojimas žvejojant lengvais masalais tampa neįmanomu arba geriausiu atveju ypač erzina žveją

Plačiausias įvairiausių  pavadėlių pasirinkimas, išsirinkite reikiamą pavadėlį internetu arba atvykite į mūsų parduotuves.

Pavadėliai plėšrioms žuvims

Pavadėliai  Dragon Light Surfstrand 1x19 yra plonų pavadėlių serija. Tinka gaudyti ne dideles lydekas ir ešerius. Dėl unikalaus minkštumo ir lankstumo jis niekaip nepaveikia masalo žaidimo.

Kaina 2,60 €

Pavadėliai plėšrioms žuvims

Pavadėliai  Dragon Light Surfstrand 1x19 5kg PDF-52-405 yra plonų pavadėlių serija. Tinka gaudyti ne dideles lydekas ir ešerius. Dėl unikalaus minkštumo ir lankstumo jis niekaip nepaveikia masalo žaidimo.

Kaina 2,60 €

Pavadėliai plėšrioms žuvims

Rekomenduojama žvejoti lydekas ir dideles žuveles, jos garantuoja visišką patikimumą ir naudojimo patogumą.

Kaina 3,60 €

Pavadėliai plėšrioms žuvims

Dragon Invisible fluorocarbon Clasic pavadėlis yra toks pat atsparus lydekų dantims kaip ir volframo pavadėliai. Geras pasirinkimas starkių žvejybai, o stori skersmenys bus idealūs žandikauliui medžiojant lydekas.

Kaina 2,80 €

Pavadėliai plėšrioms žuvims

Šie pavadėliai garantuoja aukštą kokybę ir patogumą naudotis. „Dragon Invisible fluorocarbon“ pavadėliai yra toks pat atsparus lydekų dantims kaip ir volframo pavadėliai. Geras pasirinkimas starkių žvejybai, o stori skersmenys bus idealūs žandikauliui medžiojant lydekas.

Kaina 2,60 €

Pavadėliai plėšrioms žuvims

- skaičius pakuotėje 2

- 7 siūlų ruda pynė, be nailono dangos

- Neįtikėtinai stiprus aukštos kokybės medžiagų derinys

- Šis pavadėlis yra labai atsparus didelei perkrovai

Kaina 2,70 €

Pavadėliai plėšrioms žuvims

Pavadėliai Dragon Classic Surflon 7X7 yra plonų pavadėlių serija. Tinka gaudyti ne dideles lydekas ir ešerius.Dėl unikalaus minkštumo ir lankstumo jis niekaip nepaveikia masalo žaidimo.

Kaina 3,40 €

Pavadėliai

Pavadėliai „Germina Wolfram X-Leader“ yra tikslus žvejybos priedas, skirtas plėšrioms žuvims suvilioti. Pavadėliai su moderniais ir stipriais žiogeliais ir sujungimais. Ypač patvari titano versija.

Kaina 1,60 €

Pavadėliai plėšrioms žuvims

Pavadėliai Dragon Invisible Fluorocarbon LIGHT 8kg PDF-50-308-30 skirti žvejams, žvejojantiems ešerius, starkius ir kitas žuvis tose vietose, kur galima tikėtis kontakto su lydeka. Puikiai tinkami žvejybai su lengvais spiningų masalais,

Kaina 2,60 €

Filtruoti pagal

Kategorijos
Kaina
Gamintojai
Daugiau Mažiau
Pavadėlio testas, kg
Filtruoti