Plūdinės ritės

Ritės žvejybai plūdine meškere.

Match tipo, teleskopinėms ir kitų tipų plūdinėms meškerėms.

Kaip išsirinkti ritę šiuolaikinei plūdinei meškerei su žiedeliais, t.y., angliškojo ar boloniškojo tipo palaidynei.

Kažkada buvusias dideles, masyvias, „greito perdavimo“, su vadinamais „long cast“ tipo būgneliais ir galiniais stabdžiais, rites pakeitė kiek kitokio tipo...

Ritės žvejybai plūdine meškere.

Match tipo, teleskopinėms ir kitų tipų plūdinėms meškerėms.

Kaip išsirinkti ritę šiuolaikinei plūdinei meškerei su žiedeliais, t.y., angliškojo ar boloniškojo tipo palaidynei.

Kažkada buvusias dideles, masyvias, „greito perdavimo“, su vadinamais „long cast“ tipo būgneliais ir galiniais stabdžiais, rites pakeitė kiek kitokio tipo malūnėliai (taip rites vadino pirmosios Lietuvoje knygos apie meškerioją autorius Vytautas Goštautas). Šiandienos ritės, skirtos plūdinei meškerei, standartas yra toks: platus būgnelis, priekinis stabdis bei vidutinio greičio pagrindinės pavaros mechanizmas. Kas lėmė tokias permainas? Galbūt grįžimas prie seniai užmirštos klasikos ar kažkada atrastų ergonomiškiausių formų? Gal, bet greičiausia bus „kaltos“ gaudomos žuvys. Jos šiomis dienomis yra tiesiog didesnės. Gal ne mūsų šalelėje, bet plūdinės žūklės madas diktuojančioje Anglijoje yra būtent taip. O tam reikia tvirtesnių įrankių – standesnių meškerių, stipresnių valų, ir, žinoma, galingesnių ričių. Galime teigti, kad komerciniai tvenkiniai ir juose knibždantys įvairaus dydžio karpiai lėmė plūdinės meškerės arba vadinamų „match“ tipo įrankių evoliuciją.

Dydžiai ir guoliai

Nesižavėkite labai mažomis, poledinei žūklei skirtomis, 500 dydžio ritėmis. Jos tikrai netiks keturių metrų ar kiek ilgesnei – trumpesnei plūdinei meškerei. Netiks ir galingos, su dvigubais stabdžiais, 5000 dydžio, dugninei žūklei skirtos ritės. Rinkitės 2500 – 3000 dydžio rites (pagal žinomo ričių gamintojo „Daiwa“ klasifikaciją). Nereikia ir begalės guolių. Žinomo gamintojo ritė, turinti kelis guolius, jums puikiai tarnaus.

Seklus būgnelis

Kaip jau minėjau, nors būgnelio forma ir pasikeitė, vis tiek niekas nenaudoja spiningavimui skirtų ričių su giliais būgneliais. Valai plūdinei žūklei yra pakankamai ploni, todėl rinkitės rites su vadinamais „match“ tipo sekliais būgneliais. Tiesa, šiais laikais kai kurios spiningavimui skirtos ritės taip pat turi seklius būgnelius. Jos dažniausiai skirtos žvejoti su plonu pintu valu.

Dviguba rankenėlė

Tai ne vien grožio ar dizaino detalė, bet ir tam tikra funkcija. Stovinčiame vandenyje, padėję meškerę ant atramėlių ar laikydami ant kelio, galėsite net nežiūrėdami sugriebti už ritės rankenėlės „pėdutės“ ir pakirsti žuvį. Tekančiame vandenyje, žvejojant palaidynės būdu, manevruodami kotu, laikydami atlenktą ritės lankelį bei pirštu atleidinėdami valą nuo būgnelio, pastebėsite, kad ritės dviguba rankenėlė nejuda. Ji turi savotišką balansą. Vienguba rankenėle – neturi. Ji pasisuka, rotorius – taip pat ir ritės lankelis pradeda kliūti už piršto.

Tik priekiniai stabdžiai

Anksčiau vertintos kaip tinkamos plūdinei ar dugninei žūklei, ritės su galiniais stabdžiais šiais laikais ir šiose meškeriojimo disciplinose lieka antrame plane. Ritės su priekiniais stabdžiais yra daug paprastesnės konstrukcijos ir gerokai kompaktiškesnės bei lengvesnės. Malūnėlių su priekiniais stabdžiais stabdymo diskai yra gerokai didesni, nei ričių su galiniais. Vadinasi, ir stabdymo plotas yra didesnis. Tokio tipo stabdžiai yra ir jautresni, ir galingesni.

Ne vien neinercinės

Mūsuose mažai naudojamos ir vertinamos kaip atgyvena, inercinės ir uždaro tipo neinercinės ritės Didžiojoje Britanijoje ir kitose Europos šalyse yra plačiai naudojamos žvejojant plūdinėmis meškerėmis. Tiesa, jų paskirtis yra gan specifinė, bet išbandyti tokio tipo rites tikrai verta. Inercinė leis jums puikiai kontroliuoti plūdę srovėje ar užkibusios stambios žuvies spurtus. Uždaro tipo neinercinė – labai greitai pakirsti žuvį ar užmesti plūdę (ypač žvejojant palaidyne upėje), nes neteks gaišti laiko užlenkinėjant ar atlenkinėjant ritės lankelį. Tokio tipo ritė puikiai tiks ir žvejojant vėjuotu oru – valas nesipins ties ritės būgneliu.

Ritės spiningui

Ritė Byron Spin Control 2SC 15 patikima ir kokybiška austrų kompanijos "Byron" ritė idealiai tinka ultralait spiningavimui. 

Kaina 51,00 €

  Ritės spiningui

  Ritė Dragon FLASH PRO FD - tai aukštų techninių standartų ritė, kurioje panaudoti naujausi dizaino ir konstrukciniai sprendimai. Sukurta visiems spiningavimo būdams, bet sėkmingai galima naudoti žvejojant su plūde boloniškuoju  ar "match" būdu  arba moderniai dugninei winklepicker ar lengvam fyderiui.

  Kaina 31,00 €

   Ritės spiningui

   Ritės DRAGON MegaBaits Mystery FD 500  korpusas ir rotorius pagaminti iš lengvo ir ypač patvaraus grafito kompozito kuris yra atsparus mechaniniams poveikiams. Būgnelis "Long Cast" tipo, vienu paspaudimus sulankstoma rankenėlė. Puikaus dizaino kokybiška ritė daugumai žvejybinių poreikių.

   Kaina 29,00 €

    Universalios ritės

    Ekonominės klasės universali ritė Robinson Arsen RD 23T-AR su galiniu stabdžiu. Ši ritė parduodama su ant būgnelio suvyniotu geros kokybės valu. 

    Kaina 12,90 €

     Feeder ritės

     Vieno guolio ritė Robinson Goodfish Feeder RD su galiniu stabdžiu sukurta nereikliems žvejams ir pradedantiesiems. Ekonominės klasės universalios ritės su galiniu stabdžiu modelis. Siūlome šią ritę su ant būgnelio suvyniotu valu.

     Kaina 12,90 €

      Ritės spiningui

      Spininginė Ritė Dragon Black Rock FD tai aukštų techninių standartų ritė, kurioje panaudoti naujausi dizaino ir konstrukciniai sprendimai. Sukurta visiems spiningavimo būdams, bet galima sėkmingai naudoti žvejojant su plūde boloniškuoju būdu ar "match" tipo žvejyboje arba moderniai dugninei winklepicker ar lengvam feederiui.

      Kaina 21,00 €

       Ritės spiningui

       Spininginė Ritė Dragon Black Rock FD tai aukštų techninių standartų ritė, kurioje panaudoti naujausi dizaino ir konstrukciniai sprendimai. Sukurta visiems spiningavimo būdams, bet galima sėkmingai naudoti žvejojant su plūde boloniškuoju būdu ar "match" tipo žvejyboje arba moderniai dugninei winklepicker ar lengvam fyderiui.

       Kaina 32,30 €

        Plūdinės ritės

        "Match" tipo ritė VDE- Robinson Team High Speed FD su maksimaliai greita pavara kurios perdavimo santykis 7,1:1 Ši ritė ir toliau džiugina dar daugiau plūdinės meškerės gerbėjų. 

        Kaina 36,00 €

         Universalios ritės

         Ekonominės klasės universali ritė Robinson Joker RD 301 su galinio stabdžio mechanizmu. Ji skirta plūdinei, dugninei ar spiningavimui, puikiai patenkins pradedančio ar nereiklaus žvejo poreikius. Parduodama kartu su ant ritės būgnelio suvyniotu kokybišku valu.

         Kaina 12,00 €

          Plūdinės ritės

          Ritė Robinson Suzuka FD. Trys "Suzuka" ritės modeliai skirti spiningavimui ir plūdinei žvejybai. Aštuoni guoliai, įskaitant momentinį atbulinio prasisukimo blokavimo guolį, užtikrina sklandų ritės veikimą. Dėl aukso spalvos būgnelio derinio su tamsiu korpusu ritė Suzuka turi puikią estetinę išvaizdą.

          Kaina 38,00 €

           Ritės spiningui

           Ritė Dragon FLASH PRO FD - tai aukštų techninių standartų ritė, kurioje panaudoti naujausi dizaino ir konstrukciniai sprendimai. Sukurta visiems spiningavimo būdams, bet sėkmingai galima naudoti žvejojant su plūde boloniškuoju  ar "match" būdu  arba moderniai dugninei winklepicker ar lengvam fyderiui.

           Kaina 33,50 €

            Ritės

            Ritė MEGA BAITS CX MATCH FD735i yra naujos kartos ritė tikriems plūdinės žvejybos specialistams, pagaminta pagal „Dragon“ specialų užsakymą Japonijos kompanijos „Ryobi Engineering“ gamykloje. Ritės konstruktyvas pagamintas pagal „V“ koncepciją iš anglies pluošto XT60CX - itin lengvos medžiagos, turinčios ypač gerus stiprumo parametrus.

            Kaina 105,90 €

             Ritės spiningui

             Ritės DRAGON MegaBaits Mystery FD 800  korpusas ir rotorius pagaminti iš lengvo ir ypač patvaraus grafito kompozito kuris yra atsparus mechaniniams poveikiams. Būgnelis "Long Cast" tipo, vienu paspaudimus sulankstoma rankenėlė. Puikaus dizaino kokybiška ritė daugumai žvejybinių poreikių.

             Kaina 32,00 €

              Universalios ritės

              Dragon EVO DRIVE FD tvirta ritė. Korpusas ir rotorius pagaminti iš standaus ir lengvo grafito kompozito, atsparaus apkrovoms ir trinčiai. Rotoriui sukonstruoti buvo panaudota CRBK technologija. Puikiai tiks žvejojant lengvesniais masalais, upėtakius ar ešerius. Ritė tinkama ir plūdinei žvejybai.

              Kaina 39,00 €

               Feeder ritės

               Jei dalyvaujate žūklės varžybose, žvejojante plūde arba šėryklėlės metodu ir norite, kad aukštos kokybės ritė įgytų pranašumą prieš konkurentus, "Aero" ritė yra tinkamiausias sprendimas. Siūlydami savo klasėje geriausią kainos ir kokybės santykį, galite rinktis iš trijų dydžių (C3000, 4000, C5000) ričių, atsižvelgiant į jūsų poreikius ir naudojamos meškerės dydį.

               Kaina 129,00 €

                Universalios ritės

                2021 metais naujomis spalvomis nusidažiusi Shimano Ultegra FC – nuostabus įrankis spiningautojams. Šią seriją ričių gerai žino visa Europa, nes ji – viena iš perkamiausių ir populiariausių vidutinės klasės ričių tiek plūdinei, spiningavimui ar karpinei žvejybai. Spiningavimo serija FC įgavo estetiškai geresnį vaizdą bei naujas technines charakteristikas. Ši ritė pasižymi itin mažu svoriu.

                Kaina 152,00 €

                 Žieminė ritė

                 Maža ritė su didele dvasia - pats tiksliausias apibūdinimas ritei Ryobi Spiritual. 7 nerūdijančio plieno guoliai, užtikrina nepaprastą ilgaamžiškumą. Tvirtas NCRT korpusas užtikrina tvirtą atramą guoliams, o tai reiškia sklandų veikimą esant apkrovai. Sklandžiai veikiantis stabdys plačiame temperatūrų diapazone leis mėgautis žuvies gaudymu bet kuriuo metų laiku. Skirta lengvajam spiningavimui, plūdinei žūklei ir poledinei žūklei.

                 Kaina 59,00 €

                  Žieminė ritė

                  Maža ritė su didele dvasia - pats tiksliausias apibūdinimas ritei Ryobi Spiritual. 7 nerūdijančio plieno guoliai, užtikrina nepaprastą ilgaamžiškumą. Tvirtas NCRT korpusas užtikrina tvirtą atramą guoliams, o tai reiškia sklandų veikimą esant apkrovai. Sklandžiai veikiantis stabdys plačiame temperatūrų diapazone leis mėgautis žuvies gaudymu bet kuriuo metų laiku. Skirta lengvajam spiningavimui, plūdinei žūklei ir poledinei žūklei.

                  Kaina 61,90 €

                   Ritės

                   "Prowess EXCELIA WRX 8004 SPOD" ritė sukurta optimizuoti užmetimą naudojant masalo raketą. Ši ritė gali sutalpinti ploną valą, kad optimizuotumėte jūsų metimų atstumus. Aliuminio rėmas suteikia ritei tvirtumo, reikalingo norint išlaikyti tempą jaukinimo seansų metu. Ritė turi tvirtą metalinį segtuką, kad visada išlaikytumėte vienodą metimo atstumą.

                   Gamintojo kodas

                   Pavadinimas

                   Dydis

                   Guoliai

                   Perdavimo skaičius

                   Svoris

                   PRCRM75108004SPOD

                   Ritė „Prowess EXCELIA WRX SPOD“

                   8000

                   4

                   4,4:1

                   630 g

                   Kaina 99,70 €

                    Match ritės

                    Žvejybinė ritė "Garbolino HEXIUM MATCH HS FDM" buvo sukurta vidutinio ir ilgo nuotolio plūdinei žvejybai. Dėl savo 6 rutulinių guolių ritė pasižymi puikiu mechaniniu sklandumu, kuriuo mėgausitės dar labiau dėl standaus rėmo ir ašies. Jo didelis atkūrimo koeficientas yra idealus ir užtikrins stebėtiną veiksmų greitį. Ritės viršuje įrengtas lengvai pasiekiamas priekinis stabdys.

                    Dydis

                    Guoliai

                    Perdavimo skaičius

                    Svoris

                    3000

                    5+1

                    6,2:1

                    295 g

                    Kaina 94,90 €

                     Universalios ritės

                     Universali žvejybinė ritė Robinson Silver FD206, FD256, FD306. Žvejybinė ritė turi 6 guolius, yra labai lengvos grafito konstrukcijos. Žvejybinė ritė turi patogią, neslystančią rankeną, kurią galima perkelti į kairę ir dešinę.

                     Modelis

                     Guoliai

                     Perdavimo skaičius

                     Svoris

                     Diametras

                     Talpa

                     Atlaiko iki

                     FD 206

                     5+1

                     5,2:1

                     258 g

                     0,200 mm

                     150 m

                     10 kg

                     FD 256

                     5+1

                     5,2:1

                     260 g

                     0,250 mm

                     150 m

                     10 kg

                     FD 306

                     5+1

                     5,2:1

                     264 g

                     0,300 mm

                     150 m

                     10 kg

                     Kaina 21,90 €

                      Universalios ritės

                      Universali žvejybinė ritė Robinson Chaser FD 204, FD 254, FD 304. Žvejybinė ritė turi 4 guolius, yra labai lengvos grafito konstrukcijos. Žvejybinė ritė turi patogią, neslystančią rankeną, kurią galima perkelti į kairę ir dešinę.

                      Modelis

                      Guoliai

                      Perdavimo skaičius

                      Svoris

                      Diametras

                      Talpa

                      Atlaiko iki

                      FD 204

                      3+1

                      5,2:1

                      252 g

                      0,200 mm

                      150 m

                      10 kg

                      FD 254

                      3+1

                      5,2:1

                      254 g

                      0,250 mm

                      150 m

                      10 kg

                      FD 304

                      3+1

                      5,2:1

                      258 g

                      0,300 mm

                      150 m

                      10 kg

                      Kaina 21,50 €

                       Match ritės

                       Šiuolaikinė "greita" ritė, kurios perdavimo santykis yra 6.2:1, pagaminta pagal "V" koncepciją (išlengvinta). Ritė skirta spiningavimui, daugiausia "street fishing" stiliaus propoguotojams, bet puikiai tinka ir "match" tipo arba boloninei žvejybai su plūde.

                       • Guolių kiekis - 3+1,
                       • Svoris, g - 264,
                       • Perdavimo skaičius - 1,6:2,
                       • Būgnelio talpa, mm / m - 0,20 / 150
                       Kaina 39,00 €

                        Match ritės

                        GARBOLINO ritė BLUED MATCH-FEEDER FDM buvo sukurta taip, kad patenkintų išrankiausių "feeder" žvejų poreikius. Visi reikiami ingredientai buvo sujungti, kad būtų sukurta ši tikrai ilgaamžė ritė priskiriama elitiniam lygiui. Ši ritė puikiai tinka dugninei feeder žvejybai.

                        Kaina 138,00 €

                         Match ritės

                         GARBOLINO ritė GOLD MATCH-FEEDER FDM buvo sukurta taip, kad patenkintų išrankiausių "match" ir "feeder" žvejų poreikius. Visi reikiami ingredientai buvo sujungti, kad būtų sukurta ši tikrai ilgaamžė ritė priskiriama elitiniam lygiui.

                         Kaina 126,00 €

                          Match ritės

                          Šiuolaikinė "greita" ritė, kurios perdavimo santykis yra 6.2:1, pagaminta pagal "V" koncepciją (išlengvinta). Ritė skirta spiningavimui, daugiausia "street fishing" stiliaus propoguotojams, bet puikiai tinka ir "match" tipo arba boloninei žvejybai su plūde.

                          • Guolių kiekis - 3+1,
                          • Svoris, g - 279,
                          • Perdavimo skaičius - 1,6:2,
                          • Būgnelio talpa: 0,35mm / 120m 
                          Kaina 39,90 €

                           Match ritės

                           Puiki ritė „VDE-Robinson Match FD“, skirta kiekvienam plūdės entuziastui! Patikimo mechanizmo sklandus veikimas, lengvas svoris, originalus dizainas. 

                           Kaina 49,90 €

                            Plūdinės ritės

                            Ritė Robinson "SIGNUM MATCH" - ekonomiška moderni match tipo ritės su galiniu stabdžiu. Šią ritę rekomenduojame plūdinės entuziastams žvejojantiems match, boloniškuoju ar kitais plūdinės metodais.

                            Kaina 29,90 €

                             Universalios ritės

                             Dragon Hitman ričių serija yra aukšto techninio lygio ir naudoja visus naujausius dizaino sprendimus. Dragon Hitman ritės skirtos visiems spiningavimo būdams, taip pat gali būti sėkmingai naudojamos plūdinės žūklės ir lengvos dugninės žvejybos metu.

                             Kaina 19,00 €

                              Match ritės

                              Moderni plūdinei žvejybai skirta ritė Dragon Mega Baits Team Match FD840i, pagaminta iš NCRT grafito-titano kompozito. Naujasis kompozitas dar keliais procentais pagerino ritės korpuso standumą ir leido sumažinti ritės svorį.

                              Kaina 119,00 €
                               Ritė GARBOLINO Blue...
                               Šiuo metu neturime

                               Match ritės

                               GARBOLINO ritė BLUED MATCH-FEEDER FDM buvo sukurta taip, kad patenkintų išrankiausių "match" ir "feeder" žvejų poreikius. Visi reikiami ingredientai buvo sujungti, kad būtų sukurta ši tikrai ilgaamžė ritė priskiriama elitiniam lygiui.

                               Kaina 132,00 €
                                Ritė DRAGON Street Fishing HS FD 430i
                                Šiuo metu neturime

                                Match ritės

                                Šiuolaikinė "greita" ritė, kurios perdavimo santykis yra 6.2:1, pagaminta pagal "V" koncepciją (išlengvinta). Ritė skirta spiningavimui, daugiausia "street fishing" stiliaus propoguotojams, bet puikiai tinka ir "match" tipo arba boloninei žvejybai su plūde.

                                • Guolių kiekis - 3+1,
                                • Būgnelio talpa, mm / m - 0,30 / 150,
                                • Svoris, g - 270,
                                • Perdavimo skaičius - 1,6:2, 
                                Kaina 39,00 €
                                 Ritė GARBOLINO Gold Match-Feeder 359 FDM
                                 Šiuo metu neturime

                                 Match ritės

                                 GARBOLINO ritė GOLD MATCH-FEEDER FDM buvo sukurta taip, kad patenkintų išrankiausių "match" ir "feeder" žvejų poreikius. Visi reikiami ingredientai buvo sujungti, kad būtų sukurta ši tikrai ilgaamžė ritė priskiriama elitiniam lygiui.

                                 Kaina 132,00 €

                                  Filtruoti pagal

                                  Kategorijos
                                  Kaina
                                  Gamintojai
                                  Daugiau Mažiau
                                  Būgnelio talpa, mm / m
                                  Daugiau Mažiau
                                  Guolių kiekis
                                  Perdavimo skaičius
                                  Svoris, g
                                  Daugiau Mažiau
                                  Ritės dydis
                                  Filtruoti