Vykdydami ES direktyvos dėl privatumo ir elektroninių ryšių reikalavimus, pranešame, jog svetainėje naudojame slapukus norėdami suasmeninti turinį ir skelbimus, kad teiktume visuomeninės medijos funkcijas ir galėtume analizuoti savo srautą. Informaciją apie tai, kaip naudojatės svetaine, bendriname su visuomeninės medijos, reklamavimo ir analizės partneriais. Daugiau informacijos

Supratau

Minkšti masalai

Galima drąsiai teigti, kad masalai, pagaminti iš silikono, yra patys populiariausi ir masiškiausiai naudojami šių dienų spiningautojų. Jų pagalba žvejojami įvairūs ichtiofaunos atstovai, naudojant skirtingus žvejybos būdus, technikas ir metodus. Žvejoti silikoniniais  masalais galima begalinėse užtvankų platybėse, giliuose ežeruose, tekančiose didelėse upėse ir nedideliuose...

Galima drąsiai teigti, kad masalai, pagaminti iš silikono, yra patys populiariausi ir masiškiausiai naudojami šių dienų spiningautojų. Jų pagalba žvejojami įvairūs ichtiofaunos atstovai, naudojant skirtingus žvejybos būdus, technikas ir metodus. Žvejoti silikoniniais  masalais galima begalinėse užtvankų platybėse, giliuose ežeruose, tekančiose didelėse upėse ir nedideliuose upeliuose, pelkėse ir kūdrose, mažuose tvenkiniuose ir karjeruose, jūros priekrantėje ar nuo kranto. „Guma“ veikia ištisus metus, todėl meškeriotojai namo tuščiomis grįžta labai retai.

Žūklės prekių parduotuvių prekystaliuose yra gausus įvairių silikoninių masalų spalvų, formų ir  dydžių pasirinkimas. Kiekvienas modelis pasižymi, skirtingomis savybėmis ir paskirtimi. Pagal savo "darbą" išskiriamos dvi pagrindinės silikoninių masalų rūšys:

 • aktyvūs,
 • pasyvūs,

Aktyvaus "darbo" silikoniniai masalai „dirba“ dėl savo konstrukcijos, o pasyvūs yra animuojami žvejo, naudojant įvairias technikas (trūkčiojančių judesių komplekso pagalba)

Aktyviems priskiriami:

 • tvisteriai,
 • riperiai,

Pasyviems priskiriami:

 • sliekai,
 • stick‘ai
 • natūralistikai
 • aštunkojai

Pastaruoju metu išpopuliarėjo  hibridiniai masalai, kurie yra išvardytų rūšių simbiozė. Jie apima visas teigiamas originalių pirmtakų savybes ir rodo gerus rezultatus sunkiose žūklės situacijose susijusiose su žvejybos presingu ir povandeninių gyventojų skaičiaus sumažėjimu vandens telkiniuose kuriuose žvejojama ypač intensyviai.

Riperiai ir tvisteriai yra populiariausi, pirmieji realiai imituoja mailiuką, atkartodami jo išvaizdą ir judesius. Antrieji turi cilindrinį kūną ir ploną, užriestą, pusmėnulio  formos, uodegėlę, dėl jos sukuriamų virpesių, masalo spalvos ir panašumo į povandeninę kirmėlę tvisteris patraukia plėšrūno dėmesį ir provokuoja jį atakai.

Iš pasyviųjų masalų populiariausi yra sliekai ir natūralistikai (vėžiukai, laumžirgio lervos, salamandros ir kt.), bei stick‘ai labiausiai naudojami drop-shot technikos mėgėjų. Aštuonkojus spiningautojai per pastaruosius kelerius metus primiršo, nors jie yra labai sėkmingi žvejojant lydekas ir sterkus. Jie pasižymi patraukliais judesiais išgaunamais šiuolaikinėmis technikomis ir laisvame kritime, gerai reaguoja į trūkčiojančius pravedimo elementus, puikai vilioja  žuvis žvejojant prie dugno ir viduriniuose vandens sluoksniuose.

„Valgomasis“ silikonas

Šiandien „valgoma guma“ yra populiariausia ir geidžiamiausia silikoninių masalų kategorija. Jų, savo arsenale, turi kiekvienas save gerbiantis spiningautojas. Šie masalai efektyviai vilioja žuvis gyvenančias mūsų vandens telkiniuose visą atviro vandens sezoną. Jie gaminami iš specialios medžiagos susidedančios iš aminorūgščių, be to yra įmirkomi kvapikliais padidinant patrauklumą plėšrūnui. Patekusi į žuvies burną, „valgomoji guma“ žuviai nesukelia įtarimo ir atmetimo (išspjovimo), ji ilgiau „ragauja“ masalą, dėl to meškeriotojas turi galimybę atlikti aiškų, tikslų ir užtikrintą užkirtimą, taip išvengiant tuščių pakirtimų ir žuvies „nuėjimų“.

Geriausiusą  „valgomą gumą“ gamina japonų koncernai., jų asortimente yra ne tik klasikinių silikoninių masalų formų., bet galite rasti ir įvairių vėžiukų, kalmarų ir lervų imitacijų, yra tokių retų modelių kaip varlytė ar pelytė. Pastaruoju metu gana kokybišką valgomą silikoną gamina kelios ukrainiečių, lenkų, slovakų įmonės. Pagrindinis“ valgomosios gumos“ trūkumas yra mažas jos patvarumas. Medžiaga greitai suyra, kartais pakanka vieno geros žuvies kibimo ir .masalas suniokojamas nepataisomai todėl, kalbant apie ekonomiškumą, „valgoji guma“ savo patvarumu nusileidžia masalams iš įprasto silikono, tačiau yra vienas bet – sterkų ir ešerių žvejyboje ji atneša žymiai daugiau kibimų o tuo pačiu ir sugavimų.

Šiais laikais sunku sutikti spiningautoją, kuris nebūtų susipažinęs su silikoniniais masalais net jei jis yra kitų, labiau tradicinių masalų gerbėjas. Tačiau, bet kokiu atveju, jis turėjo juos laikyti savo rankose ar stebėti, kaip vienas iš jo kolegų sėkmingai žvejoja su silikoniniais masalais.

Silikoniniai masalai turi tris privalumus, kurie daro juos konkurencingus, palygius su kitais, tai:

 • plačiausias masalų pasirinkimas pagal dydį,formą ir spalvinę gamą leidžia išsirinkti optimaliausius praktiškai visoms spininginės žvejybos sąlygoms;
 • faktas yra tai, kad dauguma plėšriųjų ir kai kurios pusiau plėšrios ar net taikios  žuvys gyvenančių mūsų vandenyse gali būti pagautos su silikoniniu masalu;
 • santykinai nedidelė kaina.
 • į žuvų sąrašą, kurias gali suvilioti silikoniniai masalai, yra įtraukti ne tik gerai mums pažįstami ešeriai, lydekos ir sterkai, bet ir salačiai, šapalai, meknės bei upėtakiai, retkarčiais „paragauti“ silikono susigundo karšiai, raudės, plakiai, kuojos ar net karosai, šias žuvis gana dažnai sugauna mikrodžigo gerbėjai.

Tad kas tai – mikrodžigas?

Ši žvejybos rūšis tikrai turi daug gerbėjų, nors tokios žvejybos metu grobio dydžiu dažnai pasigirti negalima, tačiau kibimų gausa ir grakštus lengvas įrankis leidžia žvejui patirti begalę teigiamų emocijų žaidžiant su nedideliais ešeriukais, emocijų panašų į tas, kurias patiria žvejas, žvejodamas dideles lydekas su sunkiais ir galingais įrankiais. Vienok mikrodžigaujant kartais būna ir išimčių kai sugaunamos trofėjinio dydžio žuvys. 

Mikrodžigaujant dažniausiai naudojami silikoniniai masalai kurių dydis yra 2–3 cm, atskirais atvejais 5 cm, jie yra užmaunami ant nedidelio galvakablio (nuo 1,5 iki 5 g) arba ant ofsetinio ar „baitholder“ tipo kabliuko su „čeburaška“ tipo svareliu. Egzistuoja įvairios sistemėles su kuriomis naudojami mikromasalai tai ir drop-shot‘as ir paternoster‘is (šoninio pavadėlio sistemėlė) ir džig-rig‘as ar japan-rig‘as. Vienu žodžiu fantazijai ribų nėra...

Plačiausias silikoninių masalų pasirinkimas, išsirinkite reikiamus internetu, pasiryžkite išbandyti dar nebandytus arba užsukite į mūsų parduotuves kur visada gausite išsamias konsultacijas jums rūpimais klausimais.

Minkšti masalai

Silikoninis masalas Herakles Tremors 6,8 cm

Kaina 3,20 €

Minkšti masalai

Masalas - dirbtinis sliekas Fladen Vermz 95mm ilgio, "valgomas".

Kaina 5,50 €

Minkšti masalai

Masalas - dirbtinis sliekas Fladen 85mm, "valgomas"

Kaina 4,00 €

Minkšti masalai

Riperis Aggressor Pro 3.5"/8.5cm pagamintas iš naujausios silikoninės medžiagos pasižyminčios išskirtiniu minkštumu, leidžiančiu pasiekti kuo natūralesnius, žuvelės judesius imituojančius veiksmus.

Kaina 2,00 €

Minkšti masalai

"Goffer" yra labai minkštas masalas, pagamintas iš kokybiško silikono su stipriai gofruotu kūnu. Platus spalvų pasirinkimas leidžia jums pasirinkti tinkamą masalą atsižvelgiant į aktualias žvejybos sąlygas.

Kaina 0,65 €

Minkšti masalai

Riperis  Dragon Lunatic  8.5-15 cm Pearl Black Orange pagamintas iš naujausios silikoninės medžiagos pasižyminčios išskirtiniu minkštumu, leidžiančiu pasiekti kuo natūralesnius, žuvelės judesius imituojančius veiksmus.

Kaina 1,90 €

Minkšti masalai

Riperis  Dragon Lunatic  8.5-15 cm Pearl Red pagamintas iš naujausios silikoninės medžiagos pasižyminčios išskirtiniu minkštumu, leidžiančiu pasiekti kuo natūralesnius, žuvelės judesius imituojančius veiksmus.

Kaina 1,90 €

Minkšti masalai

Riperis  Dragon Lunatic  8.5-15 cm 01-321 pagamintas iš naujausios silikoninės medžiagos pasižyminčios išskirtiniu minkštumu, leidžiančiu pasiekti kuo natūralesnius, žuvelės judesius imituojančius veiksmus.

Kaina 1,90 €

Minkšti masalai

Riperis  Dragon Lunatic  8.5-15 cm 01-721 pagamintas iš naujausios silikoninės medžiagos pasižyminčios išskirtiniu minkštumu, leidžiančiu pasiekti kuo natūralesnius, žuvelės judesius imituojančius veiksmus.

Kaina 1,90 €

Guminukai žvejybai

Silikoninis masalas Sakura „Gobygo“ priskiriamas "Swimbait Shad" kategorijai yra lankstus ir minkštas, primena mažą žuvelęŠis riperis labai patinka ešeriams ir starkiams, upėtakiams ir lydekoms! Atraskite naujus dydžius ir pasirinkite tinkamas spalvas atsižvelgdami į vandens skaidrumo lygį.

Kaina 7,00 €

Guminukai žvejybai

Silikoninis masalas Sakura „Gobygo“ priskiriamas "Swimbait Shad" kategorijai yra lankstus ir minkštas, primena mažą žuvelę. Šis riperis labai patinka ešeriams ir starkiams, upėtakiams ir lydekoms! Atraskite naujus dydžius ir pasirinkite tinkamas spalvas atsižvelgdami į vandens skaidrumo lygį.

Kaina 7,60 €

Riperiai

Silikoninis masalas Sakura „Slit Shad“ priskiriamas "Shad" kategorijai yra lankstus ir minkštas, primena mažą žuvelę. Riperio kūnas sudarytas iš dviejų dalių: beveik trikampio formos rantuoto korpuso ir plonos uodegos su kiaušinio ovalo formos peleku gale užtikrinančiu didelį judrumą ir optimalų vibracijos intensyvumą. Tai "valgomas" masalas, impregnuotas druskos ir kvapniojo atraktoriaus (kriauklės aromato) mikro kristalais, tai tikras skanėstas visiems vandens plėšrūnams! Labai patinka sterkams ir ešeriams jo neatsisako ir lydekos!

Kaina 4,90 €

Riperiai

Silikoninis masalas Sakura „Slit Shad“ priskiriamas "Shad" kategorijai yra lankstus ir minkštas, primena mažą žuvelę. Riperio kūnas sudarytas iš dviejų dalių: beveik trikampio formos rantuoto korpuso ir plonos uodegos su kiaušinio ovalo formos peleku gale užtikrinančiu didelį judrumą ir optimalų vibracijos intensyvumą. Tai "valgomas" masalas, impregnuotas druskos ir kvapniojo atraktoriaus (kriauklės aromato) mikro kristalais, tai tikras skanėstas visiems vandens plėšrūnams! Labai patinka sterkams ir ešeriams jo neatsisako ir lydekos!

Kaina 5,00 €

Guminukai žvejybai

Silikoninis masalas Sakura „Slit Shad“ priskiriamas "Shad" kategorijai yra lankstus ir minkštas, primena mažą žuvelę. Riperio kūnas sudarytas iš dviejų dalių: beveik trikampio formos rantuoto korpuso ir plonos uodegos su kiaušinio ovalo formos peleku gale užtikrinančiu didelį judrumą ir optimalų vibracijos intensyvumą. Tai "valgomas" masalas, impregnuotas druskos ir kvapniojo atraktoriaus (kriauklės aromato) mikro kristalais, tai tikras skanėstas visiems vandens plėšrūnams! Labai patinka sterkams ir ešeriams jo neatsisako ir lydekos!

Kaina 1,15 €

Guminukai žvejybai

Silikoninis masalas Sakura „Slit Shad“ priskiriamas "Shad" kategorijai yra lankstus ir minkštas, primena mažą žuvelę. Riperio kūnas sudarytas iš dviejų dalių: beveik trikampio formos rantuoto korpuso ir plonos uodegos su kiaušinio ovalo formos peleku gale užtikrinančiu didelį judrumą ir optimalų vibracijos intensyvumą. Tai "valgomas" masalas, impregnuotas druskos ir kvapniojo atraktoriaus (kriauklės aromato) mikro kristalais, tai tikras skanėstas visiems vandens plėšrūnams! Labai patinka sterkams ir ešeriams jo neatsisako ir lydekos!

Kaina 0,90 €

Riperiai

Gerai žinomas ir labai populiarus žvejybinis masalas pagamintas iš minkšto,"valgomojo" silikono puikiai gaudantis visas plėšriąsias žuvis. Sukurtas pridedant skanaus žuvims priedo (aromatinio atraktoriaus) ir druskos, patrauklus savo ultravioletiniu švytėjimu.

Kaina 4,50 €

Riperiai

„Dancer“- gerai žinomas ir labai populiarus žvejybinis masalas pagamintas iš "valgomojo" silikono puikiai gaudantis visas plėšriąsias žuvis. Sukurtas pridedant skanaus žuvims priedo (aromatinio atraktoriaus) ir druskos, pagamintas iš minkšto silikono, patrauklius žuvims savo ultravioletiniu švytėjimu.

Kaina 4,50 €

Riperiai

Dancer“- gerai žinomas ir labai populiarus žvejybinis masalas pagamintas iš "valgomojo" silikono puikiai gaudantis visas plėšriąsias žuvis. Sukurtas pridedant skanaus žuvims priedo (aromatinio atraktoriaus) ir druskos, pagamintas iš minkšto silikono, patrauklius žuvims savo ultravioletiniu švytėjimu.

Kaina 3,50 €

Riperiai

Gerai žinomas ir labai populiarus žvejybinis masalas pagamintas iš minkšto, "valgomojo" dvispalvio silikono puikiai gaudantis visas plėšriąsias žuvis. Sukurtas pridedant skanaus žuvims priedo (aromatinio atraktoriaus) ir druskos, patrauklus savo ultravioletiniu švytėjimu.

Kaina 5,90 €

Guminukai žvejybai

Tvisteriai Robinson Classic Twist 5 cm - iš patvaraus silikono pagaminti tvisteriai skirti visų plėšriųjų žuvų rūšių žvejybai.

Kaina 0,75 €

Guminukai žvejybai

Tvisteriai Robinson Classic Twist 8 cm - iš patvaraus silikono pagaminti tvisteriai skirti visų plėšriųjų žuvų rūšių žvejybai.

Kaina 1,05 €

Guminukai žvejybai

Tvisteriai Robinson Classic Twist 10 cm - iš patvaraus silikono pagaminti tvisteriai skirti visų plėšriųjų žuvų rūšių žvejybai.

Kaina 0,80 €

Guminukai žvejybai

Tvisteriai Robinson Classic Twist 5 cm - iš patvaraus silikono pagaminti tvisteriai skirti visų plėšriųjų žuvų rūšių žvejybai.

Kaina 5,00 €

Guminukai žvejybai

Robinson Holytail Twist 5,5cm - iš patvaraus silikono pagaminti tvisteriai skirti visų plėšriųjų žuvų rūšių žvejybai.  Pailga savo forma jie panašūs į dėles ir kitus vandens gyvius kurie yra plėšrių žuvų natūralus maistas, o skylutės esančios uodegoje šiems tvisteriams suteikia dar gyvesnį ir patrauklesnį žaismą. 

Kaina 0,80 €

Guminukai žvejybai

Robinson Holytail Twist 8 cm - iš patvaraus silikono pagaminti tvisteriai skirti visų plėšriųjų žuvų rūšių žvejybai.  Pailga savo forma jie panašūs į dėles ir kitus vandens gyvius kurie yra plėšrių žuvų natūralus maistas, o skylutės esančios uodegoje šiems tvisteriams suteikia dar gyvesnį ir patrauklesnį žaismą. 

Kaina 1,10 €

Guminukai žvejybai

Robinson Tanker 9cm (6,8g) riperiai skirti didesnių plėšrūnų žvejybai, pagaminti iš labai elastingo ir patvaraus silikono, turi vidinę ertmę kurią galima pripildyti aromatizatoriais, atraktoriais ar feromoniniais preparatais arba įdėti šviečiantį elementą. 

Kaina 0,90 €

Guminukai žvejybai

Robinson Tanker 9cm (6,8g) riperiai skirti didesnių plėšrūnų žvejybai, pagaminti iš labai elastingo ir patvaraus silikono, turi vidinę ertmę kurią galima pripildyti aromatizatoriais, atraktoriais ar feromoniniais preparatais arba įdėti šviečiantį elementą. 

Kaina 2,70 €

Guminukai žvejybai

Robinson  „Wasabi“ silikoniniai masalai turi tvisteriams būdingą pailgą kirmėlės formą - ilgą, rantuotą kūno korpusą su ovalia, plokščia riperio uodegos mentele. Tokia masalo konstrukcija ir forma, net ir labai lėtai traukaint, užtikrina puikų jo žaismą. Masalas yra aromatizuotas - tai be abejo padidina jo kibumą.

Kaina 0,90 €

Guminukai žvejybai

Robinson  „Wasabi“ silikoniniai masalai turi tvisteriams būdingą pailgą kirmėlės formą - ilgą, rantuotą kūno korpusą su ovalia, plokščia riperio uodegos mentele. Tokia masalo konstrukcija ir forma, net ir labai lėtai traukaint, užtikrina puikų jo žaismą. Masalas yra aromatizuotas - tai be abejo padidina jo kibumą.

Kaina 1,25 €

Minkšti masalai

SWIMY POMPEI SHAD komplektuojamas su 7 g svareliu "čeburaška" ir ofsetiniu kabliuku kurį galima paslėpti masalo korpuse, todėl įmanoma žvejoti ir saikingai povandeninėmis žolėmis apaugusiuose vandens telkinio plotuose. Kad būtų patrauklesnis, jis, naudojant specialias technologijas, yra pagardintas ir netgi impregnuotas įvairiais atraktoriais (druska, krevečių aromatas). Rekomenduojamas sterkų, lydekų, salačių ir didelių ešerių žvejybai.

Kaina 2,10 €

Minkšti masalai

SWIMY POMPEI SHAD komplektuojamas su 10 g svareliu "čeburaška" ir ofsetiniu kabliuku kurį galima paslėpti masalo korpuse, todėl įmanoma žvejoti ir saikingai povandeninėmis žolėmis apaugusiuose vandens telkinio plotuose. Kad būtų patrauklesnis, jis, naudojant specialias technologijas, yra pagardintas ir netgi impregnuotas įvairiais atraktoriais (druska, krevečių aromatas). Rekomenduojamas sterkų, lydekų, salačių ir didelių ešerių žvejybai.

Kaina 12,50 €