Minkšti masalai

Filtruoti:

Įjungti filtrai
Minkšti masalai

Minkšti masalai

Galima drąsiai teigti, kad masalai, pagaminti iš silikono, yra patys populiariausi ir masiškiausiai naudojami šių dienų spiningautojų. Jų pagalba žvejojami įvairūs ichtiofaunos atstovai, naudojant skirtingus žvejybos būdus, technikas ir metodus. Žvejoti silikoniniais  masalais galima begalinėse užtvankų platybėse, giliuose ežeruo...

Minkšti masalai

Galima drąsiai teigti, kad masalai, pagaminti iš silikono, yra patys populiariausi ir masiškiausiai naudojami šių dienų spiningautojų. Jų pagalba žvejojami įvairūs ichtiofaunos atstovai, naudojant skirtingus žvejybos būdus, technikas ir metodus. Žvejoti silikoniniais  masalais galima begalinėse užtvankų platybėse, giliuose ežeruose, tekančiose didelėse upėse ir nedideliuose upeliuose, pelkėse ir kūdrose, mažuose tvenkiniuose ir karjeruose, jūros priekrantėje ar nuo kranto. „Guma“ veikia ištisus metus, todėl meškeriotojai namo tuščiomis grįžta labai retai.

Žūklės prekių parduotuvių prekystaliuose yra gausus įvairių silikoninių masalų spalvų, formų ir  dydžių pasirinkimas. Kiekvienas modelis pasižymi, skirtingomis savybėmis ir paskirtimi. Pagal savo "darbą" išskiriamos dvi pagrindinės silikoninių masalų rūšys:

 • aktyvūs,
 • pasyvūs,

Aktyvaus "darbo" silikoniniai masalai „dirba“ dėl savo konstrukcijos, o pasyvūs yra animuojami žvejo, naudojant įvairias technikas (trūkčiojančių judesių komplekso pagalba)

Aktyviems priskiriami:

 • tvisteriai,
 • riperiai,

Pasyviems priskiriami:

 • sliekai,
 • stick‘ai
 • natūralistikai
 • aštunkojai

Pastaruoju metu išpopuliarėjo  hibridiniai masalai, kurie yra išvardytų rūšių simbiozė. Jie apima visas teigiamas originalių pirmtakų savybes ir rodo gerus rezultatus sunkiose žūklės situacijose susijusiose su žvejybos presingu ir povandeninių gyventojų skaičiaus sumažėjimu vandens telkiniuose kuriuose žvejojama ypač intensyviai.

Riperiai ir tvisteriai yra populiariausi, pirmieji realiai imituoja mailiuką, atkartodami jo išvaizdą ir judesius. Antrieji turi cilindrinį kūną ir ploną, užriestą, pusmėnulio  formos, uodegėlę, dėl jos sukuriamų virpesių, masalo spalvos ir panašumo į povandeninę kirmėlę tvisteris patraukia plėšrūno dėmesį ir provokuoja jį atakai.

Iš pasyviųjų masalų populiariausi yra sliekai ir natūralistikai (vėžiukai, laumžirgio lervos, salamandros ir kt.), bei stick‘ai labiausiai naudojami drop-shot technikos mėgėjų. Aštuonkojus spiningautojai per pastaruosius kelerius metus primiršo, nors jie yra labai sėkmingi žvejojant lydekas ir sterkus. Jie pasižymi patraukliais judesiais išgaunamais šiuolaikinėmis technikomis ir laisvame kritime, gerai reaguoja į trūkčiojančius pravedimo elementus, puikai vilioja  žuvis žvejojant prie dugno ir viduriniuose vandens sluoksniuose.

„Valgomasis“ silikonas

Šiandien „valgoma guma“ yra populiariausia ir geidžiamiausia silikoninių masalų kategorija. Jų, savo arsenale, turi kiekvienas save gerbiantis spiningautojas. Šie masalai efektyviai vilioja žuvis gyvenančias mūsų vandens telkiniuose visą atviro vandens sezoną. Jie gaminami iš specialios medžiagos susidedančios iš aminorūgščių, be to yra įmirkomi kvapikliais padidinant patrauklumą plėšrūnui. Patekusi į žuvies burną, „valgomoji guma“ žuviai nesukelia įtarimo ir atmetimo (išspjovimo), ji ilgiau „ragauja“ masalą, dėl to meškeriotojas turi galimybę atlikti aiškų, tikslų ir užtikrintą užkirtimą, taip išvengiant tuščių pakirtimų ir žuvies „nuėjimų“.

Geriausiusą  „valgomą gumą“ gamina japonų koncernai., jų asortimente yra ne tik klasikinių silikoninių masalų formų., bet galite rasti ir įvairių vėžiukų, kalmarų ir lervų imitacijų, yra tokių retų modelių kaip varlytė ar pelytė. Pastaruoju metu gana kokybišką valgomą silikoną gamina kelios ukrainiečių, lenkų, slovakų įmonės. Pagrindinis“ valgomosios gumos“ trūkumas yra mažas jos patvarumas. Medžiaga greitai suyra, kartais pakanka vieno geros žuvies kibimo ir .masalas suniokojamas nepataisomai todėl, kalbant apie ekonomiškumą, „valgoji guma“ savo patvarumu nusileidžia masalams iš įprasto silikono, tačiau yra vienas bet – sterkų ir ešerių žvejyboje ji atneša žymiai daugiau kibimų o tuo pačiu ir sugavimų.

Šiais laikais sunku sutikti spiningautoją, kuris nebūtų susipažinęs su silikoniniais masalais net jei jis yra kitų, labiau tradicinių masalų gerbėjas. Tačiau, bet kokiu atveju, jis turėjo juos laikyti savo rankose ar stebėti, kaip vienas iš jo kolegų sėkmingai žvejoja su silikoniniais masalais.

Silikoniniai masalai turi tris privalumus, kurie daro juos konkurencingus, palygius su kitais, tai:

 • plačiausias masalų pasirinkimas pagal dydį,formą ir spalvinę gamą leidžia išsirinkti optimaliausius praktiškai visoms spininginės žvejybos sąlygoms;
 • faktas yra tai, kad dauguma plėšriųjų ir kai kurios pusiau plėšrios ar net taikios  žuvys gyvenančių mūsų vandenyse gali būti pagautos su silikoniniu masalu;
 • santykinai nedidelė kaina.
 • į žuvų sąrašą, kurias gali suvilioti silikoniniai masalai, yra įtraukti ne tik gerai mums pažįstami ešeriai, lydekos ir sterkai, bet ir salačiai, šapalai, meknės bei upėtakiai, retkarčiais „paragauti“ silikono susigundo karšiai, raudės, plakiai, kuojos ar net karosai, šias žuvis gana dažnai sugauna mikrodžigo gerbėjai.

Tad kas tai – mikrodžigas?

Ši žvejybos rūšis tikrai turi daug gerbėjų, nors tokios žvejybos metu grobio dydžiu dažnai pasigirti negalima, tačiau kibimų gausa ir grakštus lengvas įrankis leidžia žvejui patirti begalę teigiamų emocijų žaidžiant su nedideliais ešeriukais, emocijų panašų į tas, kurias patiria žvejas, žvejodamas dideles lydekas su sunkiais ir galingais įrankiais. Vienok mikrodžigaujant kartais būna ir išimčių kai sugaunamos trofėjinio dydžio žuvys. 

Mikrodžigaujant dažniausiai naudojami silikoniniai masalai kurių dydis yra 2–3 cm, atskirais atvejais 5 cm, jie yra užmaunami ant nedidelio galvakablio (nuo 1,5 iki 5 g) arba ant ofsetinio ar „baitholder“ tipo kabliuko su „čeburaška“ tipo svareliu. Egzistuoja įvairios sistemėles su kuriomis naudojami mikromasalai tai ir drop-shot‘as ir paternoster‘is (šoninio pavadėlio sistemėlė) ir džig-rig‘as ar japan-rig‘as. Vienu žodžiu fantazijai ribų nėra...

Plačiausias silikoninių masalų pasirinkimas, išsirinkite reikiamus internetu, pasiryžkite išbandyti dar nebandytus arba užsukite į mūsų parduotuves kur visada gausite išsamias konsultacijas jums rūpimais klausimais.

Daugiau
puslapyje