PLŪDĖS

Bet kurios plūdės pagrindas yra korpusas, pagamintas iš lengvos medžiagos, užtikrinančios jos plūdrumą. Tai gali būti balsa ar bet kokia kita medžiaga, lengvesnė už vandenį. Norint užtikrinti, kad plūdė „stovėtų“ vertikaliai vandenyje ir nuolat išliktų tokioje padėtyje, ji turi  kylį, pagamintą iš sunkesnių medžiagų, kurios skęsta vandenyje. Ant...

Bet kurios plūdės pagrindas yra korpusas, pagamintas iš lengvos medžiagos, užtikrinančios jos plūdrumą. Tai gali būti balsa ar bet kokia kita medžiaga, lengvesnė už vandenį. Norint užtikrinti, kad plūdė „stovėtų“ vertikaliai vandenyje ir nuolat išliktų tokioje padėtyje, ji turi  kylį, pagamintą iš sunkesnių medžiagų, kurios skęsta vandenyje. Antena yra kibimo signalizacijos įtaisas, ji gali būti pagaminta iš bet kokių medžiagų. Pagrindinis antenos reikalavimas yra būti matomai tam tikru atstumu nuo žvejo. Paprastai antena dažoma ryškiomis spalvomis. Norint pritvirtinti plūdę prie pagrindinio meškerės valo, ji fiksuojama kembrikais arba silikoniniais žiedeliais. Plūdė, atsižvelgiant į jos tipą ir paskirtį gali būti tvirtinama viename arba dviejuose ar trijuose taškuose. Plūdės skirstomos į srovines ir skirtas žvejybai stovinčiame vandenyje, dar yra plūdės skirtos žvejybai gyva žuvele.

Srovinės plūdės gali turėti šias korpuso formas: alyvuogės, rutulio, lašo, apversto lašo, verpstės, ištęstos verpstės ir gali būti  plokščios. 

  • alyvuogės tipo plūdės vadinamos universaliosiomis, tai rodo, kad jos gali būti naudojamos įvairiomis žvejybos sąlygomis, jos yra labai stabilios banguojant. Tinka žvejybai vidutinio stiprumo srovėje ir stovinčiame vandenyje.
  • rutulio formos plūdės pagal savo savybes niekuo nesiskiria nuo ankstesnių,  stabilios vėjuotu oru.
  • lašo formos plūdėse svorio centras šiek tiek paslinktas žemyn, todėl ji tampa stabilesne kai vandens paviršiuje yra bangavimas. Jomis galima žvejoti tvenkiniuose ir ežeruose įvairiame gylyje ir ramios tėkmės srovėje.
  • apversto lašo formos plūde galima žvejoti srovėje, dideliame gylyje (daugiau nei 3-jų metrų).
  • verpstės pavidalo plūde patogiau žvejoti stovinčiame vandenyje, iki 3 metrų gylio. Plūdė yra gana jautri ir gerai užsirekomendavus žvejojant atsargią žuvį.
  • pieštuko formos - labai paprasta forma leidžia ją naudoti ramiu oru tvenkiniuose ir ežeruose, kur gylis nėra didesnis nei 2 metrai.
  • Plokščia plūdė - viena stabiliausių plūdžių, kai žvejojama srovėje. Ši plūdė yra panaši į diską, ant kurio pritvirtinta antena palinkusi 45 laipsnių kampu, plūdė turi ilga kykį.
  • žvejojant match metodu dažnai reikia atlikti maksimaliai tolimus, ilgus metimus. Ilgi metimai leidžia pasiekti ir sugauti dideles žuvis kurios  laiksi gylyje ir tam tikru atstumu nuo kranto. Šio tipo žvejybai buvo sukurtos specialios „Wagler“  tipo plūdės, turinčios vieną tvirtinimo tašką.  „Wagler‘iai“ turi geresnį plūdrumą ir, norint juos normaliai subalansuti, reikalingas didesnis pasunkinimas, o tai, savo ruožtu leidžia užmesti sistemėlę  didesniu atstumu.

„Wagler‘iai“  yra tiek su fiksuotu, tiek su reguliuojamu pasunkinimu. Fiksuoto pasunkinimo plūdei nereikia jokių papildomų konfigūravimo ir reguliavimo žingsnių, o reguliuojamo pasunkinimo plūdes galima subalansuoti maksimaliam jautrumui, taip pat sureguliuoti jų masę norint atlikti maksimaliai tolimus metimus. Visų dizainų plūdės ženklinamos skaitmeniniu ženklu, nurodančiu pačios plūdės keliamąją galią ir pasunkinimo svorį kuris reikalingas plūdės subalansavimui. „Wagler“ tipo plūdė gali būti sumontuota stacionariai arba su galimybe slysti per pagrindinį meškerės valą. Plūdės forma labai įtakoja užmetimo nuotolį, kuo didesnis jos skerspjūvio plotas, tuo sunkiau ją užmesti dideliu atstumu, paprastai cigaro formos plūdės skrenda toliausiai. Plūdės svoris neigiamai veikia jos jautrumą, norėdami užmesti plūdę su sistemėle  toli, turite padidinti jo svorį, o tai neigiamai veikia jos jautrumą, tokiu atveju reikia ieškoti „aukso“ vidurio.

Rinkdamiesi vieną ar kitą plūdę turite žinoti, kad tik originalios plūdės turi geras aerodinamines (skrydžio) charakteristikas, tačiau ne jų analogiškos kopijos, nors jos žymiai  pigesnės, tačiau, kad nesusigadintumėte žvejybos ir nuotaikos, pirmenybę turite teikti tik firminiams produktams, nors jie, deja, nėra pigūs, tačiau dėl šios priežasties „Match“  tipo žvejyboje, kai masalą  reikia užmesti toli, tikrai neturėsite problemų. Labai svarbu, kad įsigyta plūdė būtų naudojama pagal tiesioginę paskirtį, dėl patirties stokos galite nusipirkti brangią firminę plūdę, tačiau nusivilkite jos darbu, naudodami ją kitiems tikslams, todėl labai svarbu žinoti, kokios plūdės yra skirtos tam tikroms žvejybos sąlygoms.

Jei žvejojate srovėje naudokite žvejybai srovėje skirtą plūdę, jei tai paprasta žvejyba prie ežero ar tvenkinio tam tiks visiškai kitokio tipo plūdė skirta žvejybai stovinčiame vandenyje ir jei tai yra tolimo užmetimo „Match“ žvejyba, tai, be abejo, rinkitės kokybišką „Wagler“ plūdę. Jei atsižvelgsite į visus išvardintus niuansus ir nusipirksite plūdę atitinkančią šiuos reikalavimus, tada žvejyba bus produktyvi, o laimikis - gausus.

Platus kokybiškų, žinomų gamintojų, plūdžių pasirinkimas. Išsirinkite reikiamas internetu arba užsukite į mūsų parduotuves.

Daugiau
puslapyje