Karpiniai pavadėliai

Šiuolaikinėje karpių žvejyboje labai aktuali ir mėgstama tema yra pavadėlis ir sistemėlės montažas. Kaip pasirinkti montažą, kaip ir kokį naudoti pavadėlį ir panašiai... Trumpai apžvelkime dešimtį populiariausių ir veiksmingiausių karpų žvejybos pavadėlių. Svarbiausia, ką turėtumėte atsiminti, yra tai, kad žvejojant karpius yra tik trys masalo pateikimo variantai – dugninis (kabliukas ir...

Šiuolaikinėje karpių žvejyboje labai aktuali ir mėgstama tema yra pavadėlis ir sistemėlės montažas. Kaip pasirinkti montažą, kaip ir kokį naudoti pavadėlį ir panašiai... Trumpai apžvelkime dešimtį populiariausių ir veiksmingiausių karpų žvejybos pavadėlių. Svarbiausia, ką turėtumėte atsiminti, yra tai, kad žvejojant karpius yra tik trys masalo pateikimo variantai – dugninis (kabliukas ir masalas guli ant dugno), plūduriuojantis (kai masalas ir kabliukas plūduriuoja) ir kritiškai subalansuotas (kai kabliukas guli dugne, bet masalas plūduriuoja). Masalo pateikimo būdą, naudojant tam tikrą pavadėlį, lemia dugno, kuriame bus vykdoma žvejyba, pobūdis. Pateikiame trumpas ir aiškias instrukcijas, kaip pasirinkti pavadėlį konkrečioje žvejybinėje situacijoje.

„Combi Rig“ pavadėlį galima naudoti beveik bet kurioje karpių žvejybos aplinkoje, išskyrus žvejybą tvenkinyje, kur dugne ir vandenyje yra daug augmenijos. Dėl būdingos pavadėlio medžiagos standumo tankiuose dugno augalų sąžalynuose sistemėlė gali atsigulti neteisingai ir netvarkingai, todėl šiuo atveju reikėtų rinktis pavadėlius pagamintus iš kaip įmanoma minkštesnės medžiagos arba naudoti „Chod Rig“ pavadėlį. Bet kokiose kitose situacijose, kurias tik galima įsivaizduoti  ir, žinoma, žvejojant pašėrimo vietose nuo dugno, „Combi Rig“ pavadėlis yra daugiau nei puikus, jo pagalba masalas žuviai pateikiamas, išreikštai ir patraukliai. Galima naudoti tiek plaukiantį tiek skęstantį masalą.

„Pop-up Rig“ pavadėlio esmė ir misija pakelti masalą virš dugno paviršiaus, todėl jis idealiai tinka žvejoti virš gilaus dumblo, virš dugno augalijos kilimo ir tarp įvairių dugno kliuvinių. Jis taip pat padeda vizualiai išryškinti masalą visoje dugno aplinkoje, o jo konstrukcija leidžia tiksliai ir patikimai pasikirsti karpui, kaip taisyklė, už apatinės lūpos. Ir, žinoma, masalas, pasižymintis dideliu plūdrumu, yra nepakeičiamas „Pop-up Rig“  sistemėlės elementas. Vystantis ir tobulėjant karpių žvejybai atsirado nemažas skaičius „Pop-up Rig“  sistemėlių varijacijų,  toliau keletas įdomiausių, kad turėtumėte supratimą apie pagrindinius jų veikimo principus:

„Chod Rig“ pavadėlis naudojams vandens  telkiniuose su gausybe augmenijos arba giliu dumblo sluoksniu: „Chod rig“ pavadėlis su sistemėle yra labai populiarus visoje Europoje. Esmė tame, kad trumpa, labai tvirta monogija gąsdina karpį, todėl staigiu judesiu jis stengiasi išspjauti  masalą, čia ir sudirba agresyvus pavadėlio lenkimas. Karpui atrodo, kad jis išsigelbėjo, tačiau iš tikrųjų šis staigus judėsys yra lemtingas: rezultatas - labai gilus užsikirtimas. Masalas: tik pop-up, geriausias naudoti pop-up, kurio viduje yra kamščio ar putplasčio rutuliukas, jei naudojate įprastą pop-up, būtinai patikrinkite jį stiklainyje su vandeniu ir įsitikinkite, kad jis pilnai pakelia visą pavadėlį.

„Withy Pool Rig“ pavadėlis: ilga, lenkta termo susitraukiančio vamzdelio sekcija suteikia neįtikėtinai agresyvų atakos kampą ir kelis kartus padidina bet kokio kabliuko užsikirtimo potencialą. Iš esmės gali būti naudojamas bet kokio tipo dugne, masalas tik pop-up.

„Hinged Stiff Rig“ tai vienas populiariausių šių dienų karpių žvejybos pavadėlių po „Chod-Rig“. Esmė ta, kad tai „Chod-rig“ sistemėlės pagrindas su pritvirtinta prie jo trumpa monogija ar fluorocarbono gija su kilpa ir kabliuku, kilpa užtikrina masalo atitolinimą nuo “leadcore“ pavadėlio ir  svarelio. Reikia atkreipti dėmesį į tai, kad geriau rinktis pavadėlius su didele - 4 cm ilgio kilpa - tai užtikrina šios šarnyrinės sistemėlės dalies paslankumą ir labai natūraliai pateikia masalą. Naudojama tik kur švarus ir kietas dugnas, masalas griežtai tik pop-up.

„Classic Rig“ tai pats seniausias ir paprasčiausias karpinis pavadėlis kurį visi naudoja prdėdami karpių žvejybą. Jis vis dar yra efektyvus ir to nereikėtų pamiršti. Su šio tipo pavadėliu buvo pagauta ir bus dar sugauta daugybė žuvų. Galima naudoti ant bet kokios struktūros dugno, vienintelis dalykas, kurį reikia įvertinti: teisingai pasirinkti pavadėlio ir plauko ilgį  konkrečioms žvejybos sąlygoms. Kai kur geriau ilgesnis, kitur trumpesnis, nes nėra dviejų visiškai vienodų telkinių... Masalas: galima naudoti dugninę sistemėlę su pop-up, tik reikia paksunkinti švininiu šrateliu arba minkštu švinu skirtu pop-up'ams. Taip pat gali būti naudojamas kritiškai subalansuota sistemėlė.

„PVA bag Rig“- trumpai apie sistemėlę: šiai sistemėlei naudojamas tik 8-10 cm ilgio minkštos pintos medžiagos pavadėlis su kabliuku ir plauku, sujungtas su „in-line“ svareliu. PVA krepšelis tarnauja kaip tikra jauko bomba, nes dėl mažo jauko kiekio sunaudojimo galitma naudoti brangiausius ir kokybiškiausius jauko komponentus. PVA maišelis užpildomas biriais komponentais, galitma naudoti stick-mix arba tiesiog karpinį pašarą, taip pat mažas (pellets) granules. Į maišelį būtina įpilti aromatinio skysčio arba bent jau kanapių aliejaus.Geriausiai tinka naudoti ant kieto, švaraus dugno. Masalui naudojami nedideli pop-up, ar skęstantys baltyminiai kukuliai, tačiau pop-up‘ams yra prioritetas, jie pavadėlį pakelia virš svarelio ir pabirusio jauko. Kritiškai subalansuota sistemėlė taip pat yra puikus pasirinkimas.

„Blowback Rig“ arba „Anti Eject Rig“ : šis pavadėlis nuo kitų skiriasi tuo, kad plaukas rišamas ant žielio kuris yra ant kabliuko kotelio tiesiai priešais kabliuko gylį. Toks montavimas padidina kabliuko apsisukimo greitį ir jis puikiaii įsiskverbia į karpio lūpą. Galima naudoti ir ant švaraus, kieto dugno – šiuo atveju naudojamas sutrumpintas pavadėlio ir plauko montažas, ir ant dugno su žole ar sekliu dumblu – naudotinas pailgintas pavadėlio ir plauko montažas. Labaiausia tinkamas kombinuotas masalas –„sniego senis“.

 „Multi Rig“- pagrindinė šio pavadėlio savybė yra ta, kad kabliuką galima pakeisti akimirksniu. Be to, jums nereikia turėti daug pavadėlių ruošinių, bet turite pasiruošti ruošinių su masalais su mini suktuku ar žiedeliu, kuriuos vėliau naudosite žvejyboje. Labai maža pavadėlinės medžiagos išeiga, labai greitai keičiamas kabliukas ir masalas. Galima naudoti žvejojant praktiškai visur, net ant dugno žolės kilimo ar dumblingo dugno. Masalui geriau naudoti pop-up‘us, pasunkinant juos minkštu švinu arba švino šrateliu. Bet  galima naudoti ir skęstančius baltyminius kukulius. Eksperimentuokite!

 „Maggot Rig“ šiame pavadėlyje naudojama gudrybė – match tipo kabliukas plauko gale, plauko ant kurio versite musės lervas. Pats kabliukas slepiasi už dirbtinio  kukurūzo. Taip pat yra žiedelis ant kabliuko kotelio (prie jo rišamas „plaukas“), skirtas „blowback“ efektui. Trumpai tariant, tai yra vienas gražiausių ir patraukliausių montažų. Galima naudoti visur, išskyrus dugno vietas su žole, gerai veikia žvejojant ant negilaus dumblo. Masalas musės lervos ir dirbtinis kukurūzas,

 „Zig Rig“ pavadėlis leidžia apgaudyti ne tik dugno zonos, bet ir vidurinius vandens sluoksnius. „Zig Rig“ pavadėlio ilgis kartais siekia neįsivaizduojamus karpių žvejyboje pavadėlių ilgius. Tai yra speciali medžiaga, kurią dabar gamina daugelis kompanijų. Ant kabliuko yra specialus adapteris plūduriuojančių ryškių putų „zig‘ui“. Galima naudoti visur, nes dugnas nesvarbus - žvejyba gali būti vykdoma visuose vandens sluoksniuose. Masalas: paprastai naudojamas specialus zig-rig masalas iš plūdrių medžiagų.

Platus įvairių karpinių  pavadėlių pasirinkimas, išsirinkite reikiamą pavadėlį internetu arba atvykite į mūsų parduotuves.

Karpiniai pavadėliai

Pavadėlis karpinis Carpex – 01-C-TSS1 Teflon Anti Eject Rig.  Labai efektyvus plauko "sistemos" pavadėlis žvejybai tiek su skęstančiais, tiek su plaukiančiais masalais. 

Kaina 3,50 €

  Karpiniai pavadėliai

  Pavadėlis karpinis  Carpex 01-C-TSS3 Teflon Ccombi Rig. Labai efektyvus plauko "sistemos" pavadėlis žvejybai tiek su skęstančiais, tiek su plaukiančiais masalais ar kombinuotais masalais. Plaukas pritvirtintas prie metalinio žiedelio, kurio dėka masalas laisvai juda išilgai kabliuko koto suteikdamas sensacingą pateikimą ir nesukeldamas atsargaus karpio įtarimo.

  Kaina 3,00 €

   Karpiniai pavadėliai

   Pavadėlis Carpex – 01-C-TSS7 Teflon pop-up boilie rig

   Kaina 3,00 €

    Karpiniai pavadėliai

    Pavadėlis su plauko sistema karpių ir kitų stambių karpinių žuvų žvejybai naudojant baltyminius kukulius ar didelio skersmens peletes - Carpex Teflon classic boilie rig 01-C-TSS8

    Kaina 3,50 €

     Karpiniai pavadėliai

     Medžiaga pavadėliams su įvairiomis plauko sistemomis rišti Prowess W-HOOKLINK SOFT, žalios spalvos.

     Kaina 7,90 €

      Karpiniai pavadėliai

      Pusiau stangri medžiaga karpiniams pavadėliams - įvairiomis plauko sistemomis rišti Prowess W-HOOKLINK semi stiff, žalios spalvos.

      Kaina 17,00 €

       Karpiniai pavadėliai

       Švino spaustuko rinkinys iš Prowess asortimento komponentų. Šie Prowess švino spaustukų įrenginiai yra skirti pradedantiesiems ar tiesiog meškeriotojams, kurie neturi laiko paruošti savo įrangai. Su Prowess švino spaustuko rinkiniu - pasiruošimas žvejybai itin greitas ir patogus!

       Kaina 6,90 €

        Karpiniai pavadėliai

        Šiuolaikinė karpių žvejyba reikalauja naudoti labai tvirtus pavadėlius. „Leadcore“ pavadėlis yra puikus produktas karpinei žvejybai, atitinkantis šių dienų standartus. "Rovanoje" galite rasti dviejų spalvų karpinius pavadėlius, po 35 lb. Be klasikinių ir kartu labai universalių tamsiai žalios spalvų, ypač rekomenduojame „žalią/juodą su žole“ modelį, kuris puikiai užsimaskuoja stipriai apaugusiose žvejybos vietose. Kiekvienas pavadėlis baigiamas saugiu segtuku su kaiščiu ir greitai atsegamu užsegimu. Be didelio atsparumo išoriniams veiksniams (įtrynimams, pažeidimams ir kt.), jie pasižymi puikiu užmaskavimu dugne ir, svarbiausia, labai greitai grimzta dėl švino šerdies naudojimo.

        Kaina 4,30 €

         Karpiniai pavadėliai

         Šiuolaikinė karpių žvejyba reikalauja naudoti labai tvirtus pavadėlius. „Leadcore“ pavadėlis yra puikus produktas karpinei žvejybai, atitinkantis šių dienų standartus. "Rovanoje" galite rasti dviejų spalvų karpinius pavadėlius, po 35 lb. Be klasikinių ir kartu labai universalių tamsiai žalios spalvų, ypač rekomenduojame „žalią/juodą su žole“ modelį, kuris puikiai užsimaskuoja stipriai apaugusiose žvejybos vietose. Kiekvienas pavadėlis baigiamas saugiu segtuku su kaiščiu ir greitai atsegamu užsegimu. Be didelio atsparumo išoriniams veiksniams (įtrynimams, pažeidimams ir kt.), jie pasižymi puikiu užmaskavimu dugne ir, svarbiausia, labai greitai grimzta dėl švino šerdies naudojimo.

         Kaina 6,60 €

          Karpiniai pavadėliai

          Juodo nikelio kabliukai su pavadėliu "Hayabusa EX507". Visa pavadėlių liniją pagaminta Japonijoje. Pavadėlis su kabliuku suderinamas su visomis "Method Feeder" sistemėlėmis. Pavadėlis yra 10 cm ilgio, su kilpele. Puikiai tinka karpių, karšių ir kuojų žvejybai.

          Kaina 4,70 €

           Karpiniai pavadėliai

           Juodo nikelio kabliukai su pavadėliu "Hayabusa EX507". Visa pavadėlių liniją pagaminta Japonijoje. Pavadėlis su kabliuku suderinamas su visomis "Method Feeder" sistemėlėmis. Pavadėlis yra 10 cm ilgio, su kilpele. Puikiai tinka karpių, karšių ir kuojų žvejybai.

           Kaina 4,70 €

            Karpiniai pavadėliai

            „PROWESS W-RIGS Blow Back Rig“ karpiniai pavadėliai yra vienas iš techninių lyderių, leidžiančių ant dugno pateikti tankius ar lengvus masalus. Pavadėliai yra paruošti naudojimui.

            Kaina 5,90 €

             Karpiniai pavadėliai

             „PROWESS W-RIGS Blow Back Rig“ karpiniai pavadėliai yra vienas iš techninių lyderių, leidžiančių ant dugno pateikti tankius ar lengvus masalus. Pavadėliai yra paruošti naudojimui.

             Kaina 5,90 €

              Fyderiniai pavadėliai

              Feeder pavadėlių su adatėle rinkinys Hokkaido. Pavadėliai idealiai tinka feeder ir karpių žūklės būdams. Patvarus kabliukas su pintu pavadėliu. Spygliuota adata neleidžia nukristi boiliams, grūdams ir granulėms.

              Kaina 4,50 €

               Karpiniai pavadėliai

               Šiuolaikinė karpių žvejyba reikalauja naudoti labai tvirtus pavadėlius. „Leadcore“ pavadėlis yra puikus produktas karpinei žvejybai, atitinkantis šių dienų standartus. "Rovanoje" galite rasti dviejų spalvų karpinius pavadėlius, po 35 lb. Be klasikinių ir kartu labai universalių tamsiai žalios spalvų, ypač rekomenduojame „žalią/juodą su žole“ modelį, kuris puikiai užsimaskuoja stipriai apaugusiose žvejybos vietose. Kiekvienas pavadėlis baigiamas saugiu segtuku su kaiščiu ir greitai atsegamu užsegimu. Be didelio atsparumo išoriniams veiksniams (įtrynimams, pažeidimams ir kt.), jie pasižymi puikiu užmaskavimu dugne ir, svarbiausia, labai greitai grimzta dėl švino šerdies naudojimo.

               Kaina 4,30 €
               • Nauja

               Filtruoti pagal

               Kaina
               Gamintojai
               Daugiau Mažiau
               Filtruoti