Filtruoti:

Įjungti filtrai
Feeder tipo

Pagrindinis „Feeder“ tipo ritės tikslas yra užtikrinti dugninės žvejybos su šėrykle ar be jos patogumą ir efektyvumą žvejojant įvairiaIs atstumais. Į kokias detales verta atkreipti dėmesį ir vis dėlto nepasiklysti tarp daugybės pasiųlymų žvejybos reikmenų parduotuvėse? Neteisingai pasirinkta ritė gali ne tik sugadinti jūsų žvejybos įspūdžius, be...

Pagrindinis „Feeder“ tipo ritės tikslas yra užtikrinti dugninės žvejybos su šėrykle ar be jos patogumą ir efektyvumą žvejojant įvairiaIs atstumais. Į kokias detales verta atkreipti dėmesį ir vis dėlto nepasiklysti tarp daugybės pasiųlymų žvejybos reikmenų parduotuvėse? Neteisingai pasirinkta ritė gali ne tik sugadinti jūsų žvejybos įspūdžius, bet ji gali įtakoti net ir jusų meškerės sulaužymą.  Pvz: jei metimo metu nuo ritės būgnelio “nusimes“ valas ir susidarys kilpa, gali įvykti sutapimas ir ji užsikabins už meškerės žiedelio ir daugeliu atvejų nutrūks jūsų sistemėlė, nuluš žiedelis ar dar blogiau – nuluš meškerės jautri viršūnėlė... Taigi renkantis ritę feederiui reikia elgtis supratingai ir atkreipti dėmesį į ritės.

  • frikcinių stabdžių tipą
  • perdavimo skaičių
  • būgnelio formą
  • būgnelio medžiagą ir dydį
  • guolių skaičių

Rites, skirtas „feeder‘“dugninei žvejybai, galima suskirstyti į du tipus: tai yra ritės klasikiniam "feeder‘iui" ir ritės skirtos „method feeder“ žvejybai. Klasikiniam feeder‘iui naudojamos lengvesnės ritės, o „method“ ritė jau turėtų būti galingesnė ir didesnė, nes dažnai žvejojama sunkiomis šėryklėmis, tolimais atstumais.

Kiekvienas žvejys, pradedantis subalansuoto įrankio formavimą, turi suprasti ričių parametrus ir klasifikaciją, nes tada bus lengviau pasirinkti. Vienas iš inercinių ričių svarbiausių pranašumų yra frikcinis stabdys. Frikcinis stabdys yra ritės stabdžių įtaisas, leidžiantis būgneliui prasisukti ir „atiduoti“ valo esant apkrovai, kai žvejojant, užkibusi žuvis stipriai trūkčioja, šiuo atvėju pagrindinis ritės mechanizmas išlieka nejudantis. Atlaisvinant ar priveržiant  stabdį sureguliuojama pasipriešinimo jėga, kuri leidžia dugninėje "feeder" tipo žvejyboje naudoti plonus pintus valus ir plonus monofilamentinius ar hibridinius valus.

Frikcinis  stabdys (priekinis ar galinis) koks yra geresnis ir patogesnis naudojant  yra amžina diskusija, rinkitės jums labiau įprastą, bet su kuo jautresniu reguliavimu, bet kokio tipo stabdys  padeda sureguliuoti valo įtempimą varginant užkibusią  žuvį. Frikcinio stabdžio tinkamas sureguliavimas „feeder“ tipo žvejyboje yra labai svarbus, ši  ritės dalis yra viena iš pagrindinių ir reikalauja ypatingo dėmesio, stabdiys, atsižvelgiant į valo ir net pavadėlio storį bei amortizacines jūsų meškerės blanko savybes turi būti syreguliuotas idealiai, nepamirškite, kad žvejojate su plonais valais ir varginant užkibusią žuvį, o ypač didelę žuvį, reikia stengtis pareguliuoti frikcinė stabdį pagal situaciją, taip greičiau nuvarginsite ir ištrauksite žuvį. Po žvejybos rekomenduojama visiškai atlaisvinti frikcinį stabdį, taip jis funkcionalus išliks ilgą laiką. Priekinis  stabdys yra jautresnis, tačiau yra keletas trūkumų - didžiausias  yra tai, kad būgnelio pakeitimas užtrunka gan ilgai, o pakeitus būgnelį  būtina iš naujo sureguliuoti stabdį.

Inercinėse ritėse pavaros perdavimo santykis yra atsakingas už tai, kaip greitai ir su kokia jėga sukasi mechanizmas, o kartu su juo į būgnelį klojamas valas. Santykis parodo kiek kartų apsisuka ritės rotorius kai ritės rankena apsisuka vieną kartą. Įvairių gamintojų skirtinguose ričių modeliuose šie rodikliai svyruoja nuo 4: 1 iki 6: 1 ir aukštesni. Kuo mažesnis santykis, tuo daugiau galios turi ritė. Na, ir atitinkamai, kuo didesnis santykis, tuo greitesnė ji yra. Paprastai mėgėjiškai „feeder“ žvejybai reikalinga ritė, kurios pavaros perdavimo santykis yra 5: 1-5,5: 1, galima teigti. kad tam tinka universalios rites. Žinoma, renkantis ritę,  reikia sutelkti dėmesį ir į numatomas žvejybos sąlygas. Taigi žvejybai srovėje verta rinktis galingesnės traukos rites, o žvejybai stovinčio vandens  telkiniuose tinkamos ritės, kurias vadiname universaliomis. Jei kalbėsime apie greitaeiges rites, tai jų naudojimas pasiteisina kai žvejojamos vidutinio didumo žuvys ir kibimas būna ypač aktyvus arba sportinėje "feeder" žvejyboje kada žvejojama smulki žuvis.

Be ričių klasifikavimo, taip pat yra ir būgnelių klasifikacija. Kokie būna būgneliai? Būgnelio forma yra labai svarbus kriterijus renkantis ritę "feeder" tipo žvejybai, nuo jo formos priklauso, kaip „pintukas“ ar valas išskris iš ritės aktyvaus jėgos metimo metu. Yra keturios pagrindinės būgnelių rūšys:

  • „ABS spool“ - būgnelis su atvirkštiniu (platėjančiu) konusu
  • „Air spool“ - būgnelis su padidinta šerdimi (seklus)
  • „Long cast“ - būgnelis su siaurėjančiu konusu
  •  Paprastas arba klasikinis būgnelis

 ABS būgnelis („Anti Backlash Sistem“) turi atvirkštinį kūgį, ši konfigūracija apsaugo nuo savaiminio kilpų nusimetimo. Šio tipo būgnelis dėl valo ar pinto valo pasipriešinimo neleidžia atlikti ypač tolimų metimų.

„Air spool“ tipo būgnelis yra su padidinta šerdimi kuri suteikia galimybę naudoti plonus pintus valus, be papildomų „pavyniojimų“. Ritės su tokio tipo būgneliu puikiai tinka „light“ ir „medium“ tipo dugninėms "feeder" tipo meškerėms.

Ritės su „Long cast“ tipo būgneliu yra tiesiog toliašaudė artilerija. Smailėjantis kūgis leidžia pintam valui ar monogijai greitai nuslysti nuo būgnelio, o nedidelis pasipriešinimas - atlikti maksimaliai tolimus metimus. Rites su tokio tipo būgneliu galima puikiai naudoti  sunkiam (heawy)„feeder‘iui“ didelėse upėse, o taip pat „method feeder‘iui“.

Paprastas arba klasikinis  būgnelis. Tai  tiesus cilindras su didžiausia valo ar pinto valo talpa. Norint naudoti plono skersmens valą ar pintą valą būtina pavynioti nemažai valo ant šio tipo būgnelio pagrindo. Šio tipo būgnelis riboja tolimų metimų galimybę.

Būgnelio medžiaga ir dydis: būgnelis gali būti pagamintas iš aliuminio lydinių arba iš plastiko ar grafito. Metaliniai būgneliai gerai dera su pintais valais ir suteikia maksimalų užmetimą, o grafito būgneliai paprastai naudojami su monofilamentiniais valais. Ritės dydis priklauso nuo to, kiek ir kokio pinto valo ar monogijos telpa jos būgnelyje. Spiningo ritės klasifikuojamos pradedant nuo 500 ypač ultra lengvos, po to 1000, 1500, 2000 ir didesnės. Paprastai klasikiniam lengvam ir vidutiniam feeder‘iui  naudojamos 3000–5000 dydžio ritės, o sunkiajam ir „method feeder‘iui“ - 5000 ir didesnio dydžio.

Guolių skaičius: kalbant apie guolių skaičių ritėje jų gali būti iki 15 vnt. Šiuo metu rite, kurioje yra mažiausiai keturi „4 ball bearings“ rutuliniai guoliai, jau galima patogiai žvejoti. Keturi pagrindiniai guoliai, būtent: du išilgai rankenos ašies, vienas rotoriuje, o kitas valo vediklyje  yra būtini normaliam ritės darbui. Kuo didesnis guolių skaičius, tuo minkštesnė, švelnesnė ir tolygesnė bus ritė eiga. Guoliai, be abejo, užtikrina sklandų ritės veikimą, tačiau taip pat turi įtakos ritės svoriui ir kainai, todėl pirkdami ritę turite atsižvelgti į šį niuansą.

Rinkdamiesi ritę „feeder‘iui“ ar bet kokią kitą ritę atidžiai apžiūrėkite ją, kad ji neturėtų didelių, nereikalingų laisvumų ritės mechanizme, įsitikinkite, kad lankelio fiksacija patikimai laiko lankelį padėtyje „atidaryta“ ir, savaime suprantama, neužsidaro pakankamai stipriai krestelėjus ritę. Veikiant mechanizmui (sukantis), ritė neturėtų skleisti pašalinių garsų, na, o svarbiausia - ji turi jums patikti  ir žvejojant suteikti tiek funkcinį tiek estetinį malonumą.

 Platus kokybiškų, „Feeder“ tipo ričių pasirinkimas. Išsirinkite reikiamas internetu arba užsukite į mūsų parduotuves.

Daugiau