Filtruoti:

Įjungti filtrai
Gamintojas
Užmetimo svoris, g
Sportinės be žiedų

Šiandien sportinių teleskopinių bežiedžių meškerių ir medžiagų iš kurių jos pagamintos pasirinkimas yra tiesiog didžiulis, kaip ir kainų diapazonas (svarbus dalykas daugeliui meškeriotojų), kuris svyruoja nuo 10 iki 300 eurų ir daugiau…

Meškerės konstrukcija: paprastai tai yra teleskopinis meškerykotis neturintis žiedelių ir ritės laikiklio. Ren...

Šiandien sportinių teleskopinių bežiedžių meškerių ir medžiagų iš kurių jos pagamintos pasirinkimas yra tiesiog didžiulis, kaip ir kainų diapazonas (svarbus dalykas daugeliui meškeriotojų), kuris svyruoja nuo 10 iki 300 eurų ir daugiau…

Meškerės konstrukcija: paprastai tai yra teleskopinis meškerykotis neturintis žiedelių ir ritės laikiklio. Renkantis meškerę reikėtų atkreipti dėmesį į sekcijų (dalių) skaičių ir jų ilgį. Kuo mažiau sekcijų ir atitinkamai kuo jos ilgesės, tuo greitesnės akcijos ir informatyvesnė bus pati meškerė. Taip pat būtina atkreipti dėmesį ir į meškerės storgalio (rankinės dallies) skersmenį, kuo jis mažesnis, tuo aukštesnės klasės yra meškerė.

Sportiniės teleskopinės bežiedės meškerės, kaip ir visos kitos, skiriasi techninėmis savybėmis, tokiomis kaip:

 • Ilgis
 • Užmetimo testas
 • Pagaminimo medžiaga
 • Akcija arba elgsena

Priklausomai nuo ilgio, meškerės skirstomos į tris klases:

 • Trumpos: nuo 3 iki 5 metrų ilgio, skirtos žvejybai mažuose vandens telkiniuose, artimais atstumais, idealiai tinka žvejoti iš valties
 • Vidutinio ilgio: 5–7 metrų ilgio, universaliausios meškerės, tinkančios žvejybai daugelyje vandens telkinių
 • Ilgos: jų ilgis yra 8 ir 9 metrai, patogu žvejoti didelėse upėse, ežeruose ar tvekiniuose už žolių juostos ar žolių “akyse”, o taip pat ten kur reikalingas tolimas užmetimas

Užmetimo testas: rodo leistiną visos sistemėlės su plūde svorį, kuris negali neigiamai paveikti meškerės savybių ar jos pažeisti. Testas nurodomas ant meškerės, skaičių pavidalu, atspindinčiu apatinę ir viršutinę svorio ribą. Pavyzdžiui, skaičiai 5-15 g rodo, kad ši meškerė skirta įrangai, sveriančiai nuo 5 iki 15 gramų. Taip pat galioja nerašyta taisyklė: meškeriotojų-ekspertų teigimu, reikia atsižvelgti į meškerės ilgį, jei meškerės  ilgis yra 5 metrai, tuomet turėtumėte naudoti įrangą, sveriančią iki 5 gramų, jeiu ilgis - 7, įrangą, sveriančią iki 7 gramų ir tt.

Medžiagos iš kurių gaminamos sportinės teleskopinės bežiedės meškerės:

 • Stiklo pluoštas: Iš šios medžiagos pagamintos meškerėsi yra gana sunkios ir per minkštos, (nėra labai malonu sėdėti su meškere ant kranto, kuri lenkiasi vien nuo savo svorio), tačiau kaina yra labai patraukli ir jai nereikia ypatingos priežiūros.
 • Anglies pluoštas: visiškai priešingybė stiklo pluošto meškerėms. Meškerės yra labia standžios, labai lengvos, tačiau tuo pat metu ir gana brangios, labai reiklios priežiūrai.
 • Kompozicinis pluoštas: meškerės pagamintos iš stiklo ir anglies pluošto mišinio kurio procentinis santykis gali būti labai įvairus, atsižvelgiant į kiekybinę medžiagos sudėtį, meškerė turės vidutines charakteristikas. Meškerė tinkanti pradedantiesiems meškeriotojams.

Akcija arba meškerykočio elgsena apibūdina jo elastingumą ir standumą. Akcija nustatoma pagal būdingą meškerykočio linkimą, veikiant statinei apkrovai. Sportinė teleskopinė bežiedė meškerė gali turėti šias akcijas:

 • Greita arba vidutiniškai greita (meškerė pradeda lenktis viršutiniame trečdalyje) - tinka žvejojant nedideles žuvis.
 • Vidutinė (lenkiasi viršutinė meškerės dalis) - tinkamiausia gaudant vidutines ir dideles žuvis, tokie meškerykočiai yra universaliausi ir tinka daugumoje žvejybinių situacijų.
 • Lėta (meškerė lenkiasi per visą ilgį). Skirtos trofėjiniams egzemplioriams gaudyti, nenaudokite mažų žuvų žvejyboje, nes pakirtimai bus neefektyvūs

Galima drąsiai teigti, kad sportinė teleskopinė bežiedė meškerė neturi jokių papildomų elementų, o tai supaprastina žvejybą. Paimta tam tikro ilgio meškerė prie jos galiuko pririštas valas su sistemėle kuria sudato plūdė, svarelis ir kabliukas ir tiesiog jūs jau galite pradėti žvejoti.

Platus įvairių sportinių teleskopinių bežiedžių meškerių pasirinkimas delikačiai plūdinei žvejybai, įsigykite norimą meškerę internetu, arba atvykite į mūsų parduotuves.

Daugiau