Feeder tipo

Feeder tipo meškerykotis naudojamas žvejojant nuo dugo, naudojant šėryklę ar svarelį, nenaudojant plūdės. Tai puikus įrankis karpinių žuvų žvejybai. Skirtingos keičiamos viršūnėlės skiriasi savo jautrumu, o tai suteikia feeder tipo meškerykočiui didelį universalumą. Upėse su stiprią tėkme naudokite kiečiausią viršūnėlę, o lėtoje tėkmėje ar stovi...

Feeder tipo meškerykotis naudojamas žvejojant nuo dugo, naudojant šėryklę ar svarelį, nenaudojant plūdės. Tai puikus įrankis karpinių žuvų žvejybai. Skirtingos keičiamos viršūnėlės skiriasi savo jautrumu, o tai suteikia feeder tipo meškerykočiui didelį universalumą. Upėse su stiprią tėkme naudokite kiečiausią viršūnėlę, o lėtoje tėkmėje ar stovinčiame vandenyje  jautresnes. Bendras meškerykočio  ilgis gali svyruoti nuo  3 m iki 4,2 m, populiariausi - 3,6 m ir 3,9 m ilgio. Šiuolaikiniai feeder tipo meškerykočiai savo išorine išvaizda mažai kuo skiriasi nuo match tipo meškerių, tačiau turi labia didelę dinaminę galią, todėl leidžia žvejoti dideles žuvis: karpius, amūrus, ūsorius ar karšius. Ši savybė pasiekiama įdiegiant novatoriškas technologijas gamyboje ir naudojant specialias modernias medžiagas. Kokybiško feeder tipo meškerykočio skiriamieji bruožai yra išskirtinis lengvumas, elastingumas, stiprumas, jautrumas, ergonomika ir išorinė estetika.

Jei apžvelgti daugybę meškerių, skirtų dugninei žvejybai, galitma išskirti dvi klases: feeder ir picker, pagrindinis šių klasių skirtumas yra skirtingas ilgis. Picker’iams (winklepicker) priskiriami meškerykočiai kurių ilgis yra iki 3 metrų, užmetimo svoris iki 45 g, o feeder’iams - ilgesni nei 3 m, užmetimo svoris iki 180 g.

Feeder tipo meškerykočiai gali būti klasifikuojami pagal šiuos pagrindinius kriterijus: užmetimo testą, ilgį, ir akciją (elgseną).

Klasifikacija pagal užmetimo testą

Lengvos (Light) klasės feeder tipo  meškerykočo testas iki 45 g,  jis skirtas gaudyti atsargias žuvis stovinčio vandens, sekliuose telkiniuose. Šios klasės meškerykočiai ypač lengvi ir jautrūs, visus savo pranašumus parodo sekliuose telkiniuose, kuriuose gyvena vidutinio dydžio žuvys (karosai, kuojos, raudės, karpiai, lynai ir kiti). Šiuo atveju naudotinos 20 - 30 g šeryklės

Vidutininiškai lengvos (Medium Light) klasės feeder tipo  meškerykotis yra tarpinės klasės su užmetimo testu iki 60 g. Apjungia geriausias Light ir Medium klasės savybes. Naudotinos 30 - 50 g šeryklės.

Vidutinė klasė (Medium) yra pati universaliausia pritaikymo prasme. Užmetimo testas iki 90 g, galima žvejoti tiek ežeruose, tiek upėse su lėta ar vidutine tėkme. Pirmuoju atveju naudotinos šėryklės sveriančios nuo 30 g iki 40 g, o antruoju - nuo 50 g iki 70 g. Šios klasės meškerykočiai labia ergonomiški ir su nurodytais svoriais galima atlikti labia tolimus ir tikslius metimus. Atitinkamai skiriasi ir žūklės objektas: vidutinės ir didelis kuojos, vidutiniai ir dideli karosai, karšiai ir lynai, vidutiniai karpiai ir kiti. Su medium klasės fyderiais galima gaudyti net ir trofėjinius egzempliorius.

Vidutinės sunkiosios (Medium Heavy) klasės meškerykotis su užmetimo testu iki 120 g ir yra tarpinė grandis tarp vidutinio (Medium) ir sunkaus (Heavy) feeder tipo meškerykočio. Šios klasės “fyderiu” gaudomos stambios žuvys tolimais atstumais tiek stovinčio vandens telkiniuose, tiek upėse su vidutine ir stipria tėkme. Pirmuoju atveju naudotinos šėryklės sveriančios nuo 50 g iki 70 g, o antruoju - nuo 80 g iki 100 g. Meškerykočiai labia ergonomiški ir su nurodytais svoriais galima atlikti labia tolimus ir tikslius metimus.

Sunkiosios (Heavy) klasės feeder tipo meškerykotis pagrįstai laikomas upių žūklės karaliumi, jo užmetimo testas siekia iki 150 g. Gali būti naudojamas ir trofėjiniams karpiams ar amūrams gaudyti komerciniuose tvenkiniuose, tačiau jo stichijos elementas yra upė. Žvejyboje naudojamos 100 - 120 g sveriantčios šėryklės puikiai susitvarko su vidutine ir stipria srove. Atsižvelgiant į srovės stiprumą, maksimalus žvejybos atstumas gali būti iki 60 metrų.

Ypač sunkios (Extra Heavy) klasės meškerykočio testas iki 180 g, yra skirtas žvejybai upėse su vidutine ir stipria tėkme. Skirtumas nuo sunkios klasės meškerykočio yra  tas, kad galima naudoti dar sunkiasnes šėrykles, leidžiančia dar toliau užmesti masalą, žvejoti dideliame gylyje ir pačiame upės sraunume. Šiuo meškerykčiu ne tik galima užmesti sunkias šėrykles, bet ir kovoti su upių trofėjais, tokiais kaip karpiai, sazanai ar didieji karšiai. Ir jei Extra Heavy fyderis turi  keletą papildomų skirtingo standumo viršūnėlių, su juo galima žvejoti visais įmanomais būdais upėse su lėta, vidutine ir stipria srove.

Klasifikacija pagal ilgį

Feeder tipo meškerykočio ilgis  gali būti nuo 3 iki 4,5 m, yra ir ilgesnių, tačiau jie nėra tokie populiarūs. Pasirinkdami fyderio ilgį, turime suprasti, kokiomis žvejybos sąlygomis jis yra skirtas naudoti.

- ilgis iki 3,6 m naudojamas žvejybai nedideliais ir vidutiniais atstumais (iki 60 m);

- ilgis nuo 3,6 m iki 3,9 m naudojamas žvejojant dideliu atstumu (iki 80 m);

- ilgesnis kaip 3,9 m yra naudojamas žvejojant maksimaliai tolimais atstumais (daugiau nei 80 m).

Ilgesniais patogu žvejoti upėse su greita srove, meškerykotis pakeliamas kuo aukščiau, kad sumažinti srovės spaudimą valui. Jie taip pat yra patogūs, kai yra kietų priekrančio povandeninių briaunų ar žolių, nes padeda išvengti kliuvino, o tuo pačiu ir sistemėlės nutrūkimo.

Trumpais patogu žvejoti telkiniuose su medžiais ant kranto, kur dėl žemai esančių šakų ne visada įmanoma užmesti su ilgu įrankiu.

Klasifikacija pagal akciją (elgseną)

Atsižvelgiant į meškerykočio linkimo pobūdį, veikiant apkrovai, gali būti taikoma tokia strypų klasifikacija:

- greita (fast) akcija – linkimas viršutiniame meškerykočio trečdalyje ar ketvirtadalyje;

- vidutinė (semi parabolic – pusiau parabolinė) akcija - linkimas viršutinėje meškerykočio pusėje;

- lėta (parabolic – parabolinė) akcija – linkimas vyksta per visą meškerykotį.

Vienos ar kitos akcijos meškerykočio pasirinkimas ir  naudojimas priklauso nuo žvejo pageidavimų. Dažniausiai pasirenkma greitos akcijos meškerykočiai, galbūt dėl ​​įpročio žvejoti analogiškos akcijos spiningais. Tačiau reikia pažymėti, kad “fyderio” tėvynėje Anglijoje meškeriotojai renkasi parabolnės akcijos kotus, šie meškerykočiai turi keliatą pranašumų palyginus su greitos akcijos kotais. Pagrindinis veiksnys renkantis feeder tipo meškerę su lėta elgsena yra jos gebėjimas užgesinti didelių žuvų pasipriešinimo smūgius.

Platus įvairiausių feeder tipo meškerykočių pasirinkimas visoms dugninės žvejybos technikoms ar būdams, įsigykite norimą fyderį internetu, arba atvykite į mūsų parduotuves.

Daugiau
puslapyje