Vykdydami ES direktyvos dėl privatumo ir elektroninių ryšių reikalavimus, pranešame, jog svetainėje naudojame slapukus norėdami suasmeninti turinį ir skelbimus, kad teiktume visuomeninės medijos funkcijas ir galėtume analizuoti savo srautą. Informaciją apie tai, kaip naudojatės svetaine, bendriname su visuomeninės medijos, reklamavimo ir analizės partneriais. Daugiau informacijos

Supratau

CASTING tipo meškerės

Yra keli pagrindiniai skirtumai tarp spining ir casting (kastingo) tipo kotų: visų pirma ritės padėtis ir rankenos išvaizda (ant ritės laikiklio ji turi nedidelę iškyšą, taip vadinamą gaiduką, dėl to patogiau laikyti ir valdyti casting tipo kotą), antra - mažesnis žiedelių su žemu rėmu skersmuo ir didesnis jų skaičius (dėl to kastinginio koto blankas apkraunamas...

Yra keli pagrindiniai skirtumai tarp spining ir casting (kastingo) tipo kotų: visų pirma ritės padėtis ir rankenos išvaizda (ant ritės laikiklio ji turi nedidelę iškyšą, taip vadinamą gaiduką, dėl to patogiau laikyti ir valdyti casting tipo kotą), antra - mažesnis žiedelių su žemu rėmu skersmuo ir didesnis jų skaičius (dėl to kastinginio koto blankas apkraunamas tolygiau), naudojamos skirtingos konstrukcijos ritės: kastinge – žemo profilio multiplikatorinė, žvejojant naudojami sunkesni masalai. Taigi pagrindinis skirtumas konstrukcinis dizainas, multiplikatorinės ritės naudojimas ir galimybė naudoti sunkius ir labai sunkius masalus.

Šiuolaikinė žvejyba kastingo tipo meškerykočiais pradėjo vystytis ir populiarėti nuo tada, kai buvo sukurtos patogios ir visais atžvilgiais patikimos multiplikatorinės ritės, kurios iš pradžių buvo montuojamos ant įprastų spininginių kotų. Pamačius, kad jos nelabai tinka spininginiams kotams buvo sukurti kastingo tipo meškerykočiai pritaikyti multiplikatorinių ričių naudojimui. Kadangi rankenoje yra gaidukas, kastingo meškerykotis išsiskiria tuo, kad jis naudojamas kaip apverstas spininginis meškerikotis – žiedais į viršų. Tai leidžia žvejui geriau kontroliuoti masalą, lengviau jį animuoti ir geriau jausti kibimus, nes pirštu liečiamas valas informuoja apie atsargiausius prisilietimus prie masalo.

Kastinginiai kotai yra klasifikuojama beveik taip pat, kaip ir spininginiai, tik nedaug skirias pagal užmetimo galią (testą), akciją, ilgį. Įdomu ir tai, kad kastinginiai kotai taip pat yra pritaikomi įvairioms žvejybos technikoms ir būdams: džigavimui, tvičingui ar džerkavimui. Tvičinginiai kastinginiai kotai puikiai naudojami žvejojant vobleriais, vartiklėmis, sukrėmis, spinerbaitais  ar nedideliais pilkeriukais. Kastinginio meškerykočio ilgis pasirenkamas pagal žvejybos būdą, techniką  ar jo naudojimo vietą. Ilgis gali būti nuo 1,8 iki 3 metrų.

Klasifikacija pagal užmetamo masalo svorį:

 • Lengva klasė - L (light ) - lengvas 5-20 g
 • Vidutinė klasė - M (medium) - vidutinis 10-30 g
 • Vidutinio sunkumo klasė - MH (medium heavy) - vidutinio sunkumo 15-40 g
 • Sunkioji klasė - H (heavy) - sunkus 20-60 g
 • Ekstra sunkioji klasė - XH (heavy) - labai sunkus 40-100 g

Klasifikacija pagal meškerykočio akciją (elgseną):

 • EXTRA FAST (XF) -  labai greita - didžiausias išlinkimas tenka viršutiniam koto ketvirčiui (viršūnei)
 • FAST (F) - greita - meškerykotis linksta viršutiniame trečdalyje
 • MODERATE (MD) - vidutiniškai greita - linksta viršutinė koto pusė
 • MEDIUM (M) – vidutinė - kotas linksta per du trečdalius  savo ilgio

Populiariausi pasirinkimai:

 • Tvičingui iš valties arba nedideliame vandens tvenkinyje naudokite trumpą, iki dviejų metrų, greitos akcijos meškerykotį.
 • Tvičingui  nuo kranto - vidutinio ilgio ar ilgą greitos akcijos meškerykotį.
 • Sunkiam tvičingui ar džerkavimui - vidutinio ilgio meškerykotis su moderate (regular) akcija. Kai žvejojate  iš valties, geriau naudoti trumpesnį, iki dviejų metrų, meškerykotį.
 • Džigavimui iš valties ar mažoje upėje - trumpą ypač greitos akcijos, o džigavimui nuo kranto vidutinio ilgio  greitą ar ypač greitą meškerykotį.
 • Žvejyboje iš valties jūroje, atsižvelgiant į numatomą laimikį, naudokite specialius, vidutininės akcijos meškerykočius  su didele jėgos atsarga.

Patyrę meškeriotojai pateikia daugybę argumentų, kodėl verta žvejoti kastinginiais meškerykočiais: žvejyba su multiplikatorine rite yra daug patogesnė galima naudoti ne tik pintą bet ir fluorokarboninį valą, geriau kontroliuojamas masalas, lengviau jis animuojamas ir geriau jaučiami kibimai, nes pirštu kontroliuojamas valas informuoja net apie pačius atsargiausius žuvies kibimus.  Galima atlikti tikslesnius metimus ir naudoti  trumpesnius, o tuo pačiu ir lengvesnius meškerykočius. Trūkumas galbūt yra vienas - negalėjimas užmesti labai lengvų svorių masalų.

Įsigykite norimą kastinginį meškerykotį internetu, arba atvykite į mūsų parduotuves.

Atsiprašome už nepatogumus.

Pabandykite ieškoti dar kartą