Vykdydami ES direktyvos dėl privatumo ir elektroninių ryšių reikalavimus, pranešame, jog svetainėje naudojame slapukus norėdami suasmeninti turinį ir skelbimus, kad teiktume visuomeninės medijos funkcijas ir galėtume analizuoti savo srautą. Informaciją apie tai, kaip naudojatės svetaine, bendriname su visuomeninės medijos, reklamavimo ir analizės partneriais. Daugiau informacijos

Supratau

Muselinės meškerės

Žvejoant museline meškere lengvas masalas (sausa muselė, nimfa, strymeris ir pn.) užmetamas ne dėl pačio masalo ar papildomo svorio esančio ant valo, bet naudojant specializuotą valą dar vadimamą “šniūru”. Svarbiausia reikia žinoti, kad žvejojant museline metimą atlieka ne masalas, o valas ir meškerykotis atliekant specialius dinaminius mostus. Muselinėje žvejyboje...

Žvejoant museline meškere lengvas masalas (sausa muselė, nimfa, strymeris ir pn.) užmetamas ne dėl pačio masalo ar papildomo svorio esančio ant valo, bet naudojant specializuotą valą dar vadimamą “šniūru”. Svarbiausia reikia žinoti, kad žvejojant museline metimą atlieka ne masalas, o valas ir meškerykotis atliekant specialius dinaminius mostus. Muselinėje žvejyboje naudojami dirbtiniai masalai imituoja įvairius vandenyje gyvenančių vabzdžių raidos etapus (nuo nimfos iki suaugusio skraidančio vabzdžio), kiti – žuvies mailių dar kiti - antžeminius vabzdžius, tokius kaip žiogai ir vabalai, taip pat mažus gyvūnus, kurie kartais plaukioja vandenyje, - peles ar net mažus vandens paukščių jauniklius.

Atskiras muselinės žvejybos būdas yra lašišų žvejyba kai naudojami galingi kotai ir sunkūs valai: įplaukdamos į upes neršti, jos nesimaitina, tačiau ir toliau atakuoja dirbtinius masalas, tarp šio tipo žvejybos gerbėjų yra daugybė prielaidų kodėl tai vyksta, bet tai jau kita tema.

Visos šiuolaikinės muselinės meškerės pagal savo konstrukciją yra sudurtinės, gali turėti dvi, tris, keturias, retais atvėjais penkias dalis, pagal tai, kaip atliekami mostai, skirstomos į vienarankes ir dvirankes. Vienarankių meškerių ilgis gali būti nuo 2 iki 3 metrų. Dvirankių ilgis svyruoja nuo 3 iki 6 metrų. Aukštos kokybės muselinės meškerės yra daug lengvesnės nei analogiško lygio spiningai, pavyzdžiui, daugelis viena ranka laikomų meškerių sveria ne daugiau kaip 100 g.  Šiuolaikinė muselinė meškerė yra su specifiniais žiedais ir ritės laikikliu, dažniausiai turi kamštinę rankeną. Pirmosios muselinės meškerės buvo gaminamos iš klijuoto bambuko ir stiklo pluošto, šiuolaikinės daugiausia gaminamos iš įvairių anglies pluošto modulių kombinacijų.

Muselinės meškerės skirstomos į klases nuo 0 iki 17 ir žymimos ženklu # . Populiariausios klasės yra:

0-4 # meškerės

Šios 0–2 # meškerės naudojamos žvejybai mažuose upeliuose ir nedideliuose vandens telkiniuose gaudant mažas žuvis. Jų ilgis nuo 1,8 iki 2,1 m. Jos yra labai lengvos ir dažniausiai žvejybai naudojamos mažos sausos ar šlapios muselės ir nesunkios nimfos. Žvejojant tokiomis  muselinėmis meškerėmis reikia turėti bent kažkokią muselinės žūklės praktiką, nes net ir nedidelis vėjas gali labai paveikti metimo tikslumą ir pakeisti musėlės skriejimo kryptį.

Galima sakyti, kad kitos dvi 3-4 # yra pereinamosios, tarp lengvos ir vidutinės klasės. Jų ilgis kiek didesnis - 2,1-2,4 m nei ankstesnių, todėl užmetimo atstumas gali būti tolimesnis. Naudojamos tos pačios muselių ir nimfų rūšys, taip pat galima naudoti ir nedidelius strymerius. Šios dvi klasės yra geriausios pradedantiesiems mokantis užmetimo technikos

5-6 # meškerės

Šios meškerės yra naudojamos vidutinio dydžio žuvų žvejybai ežeruose, srauniuose upeliuose ir greitos tekmės upėse. Populiariausias tokių meškerių ilgis 2,7 m. Su tokia meškere galima atlikti tolimus rmetimus iki 20 metrų. Galitma naudoti visas įmanomas museles, nimfas, strymerius. Šiandien šios dvi klasės yra populiariausios tiek pradedančiųjų tiek sportininkų profesionalų tarpe.

7–9 # meškerės

Tai paskutinės trys klasės kurios yra populiarios ir skirtos didelių, trofėjinių žuvų žvejybai. Su jų pagalba nebus sunku atlikti labai tolimus metimus ir pasiekti toli, upės sraunumoje, besilaikančią žuvį. Galima naudoti skęstantį “šniūrą” kurio pagalba galima “praskanuoti” visus vandens sluoksnius iki pat dugno tikintis sužvejoti plėšrūnus tokius kaip lašiša, šlakis, upėtakis, salatis, lydeka, sterkas ar ešerys. Šiose klasėse kaip masalas rečiau naudojama sausa muselė, nes dėl tolimo  atstumo  sunku pamatyti kibimo momentą ir laiku pakirsti žuvį.

Klasės, einančios po devintos, yra skirtos trofėjinių lašišų ar jūrinių žuvų žvejybai, žuvų kurios yra daug didesnės nei jų gėlavandeniai giminaičiai.

Daugelis šiuolaikinių gamintojų gamina dvigubos klasės muselines meškeres

Ką reikia atsiminti renkantis muselinę meškerę:

  • Pirmas dalykas priklauso nuo to, kur einate žvejoti ir kokio dydžio žuvys ten yra.
  • Antra, nereikia pamiršti, kad kuo aukštesnę klasę pasirinksite, tuo didesnės gali būti naudojamos muselės, nimfos ar strymeriai ir tuo pačiu galėsite atlikti tolimesnius metimus.

Teisingai pasirinkus, žvejybos rezultatai gali labai nudžiuginti ir atnešti begale teigiamų emocijų.

Įsigykite norimą muselinę meškerę internetu, arba atvykite į mūsų parduotuves.

Atsiprašome už nepatogumus.

Pabandykite ieškoti dar kartą